Yeni Ducati Multistrada İçin Üç Pirelli Seçeneği

Multistrada ailesinin son evrimi üzerinde SCORPION™ Trail II lastikler ile satışa sunuldu ve ayrıca off-road kullanımı için SCORPION™ Rally STR ve SCORPION™ Rally için de homologe edilmiş durumda
 
Milano (İtalya), 30 Kasım 2020 – Geçtiğimiz günlerde Borgo Panigale'li firmanın dijital platformlarda lanse ettiği Ducati Multistrada V4, Multistrada ailesinin dördüncü neslini temsil ediyor ve maxi enduro segmentinde önemli bir adım kaydetmekte. Multistrada V4, selefine göre daha da yüksek performans sunan bir makine; sportif karakter ile birlikte çok yönlülük de sergilemek üzere tasarlanan bu motosiklet, asfaltta ve arazide her türlü koşulun üstesinden gelme kapasitesine sahip.
 

PIRELLI SCORPION Trail II'li DUCATI MULTISTRADA V4 S

 
2003 yılında Multistrada projesinin başlangıcından beri Pirelli, Ducati ile çok yakın çalışarak Borgo Panigale'li şirkete, ürettiği makinelerin özelliklerini performans ve güvenlik bakımından destekleyen lastikler sunmakta. Ducati Multistrada'nın 2003 yılında çıkan ilk versiyonu Pirelli SCORPION™ Sync, 2010 modeli Pirelli SCORPION™ Trail ve 2012 modeli ise devrim yaratan Pirelli SCORPION™ Trail II lastiklerle donatılmıştı. Dördüncü nesil Multistrada'nın tanıtılması ile  bu motosiklet ailesi ve SCORPION™ Trail II arasındaki ortaklık daha da güçlendi, ve bu sefer yeni homologasyonlar ile SCORPION™ Rally STR ve SCORPION™ Rally de bu ortaklığa katıldı.
.

PIRELLI SCORPION Rally'li DUCATI MULTISTRADA V4 S

 
Ducati Multistrada V4 serisi orijinal ekipman lastiği olarak önde 120/70 ZR19 M/C 60W TL (D) ve arkada 170/60 ZR17 M/C 72W TL (U) ebatlarında bu motor için özel olarak geliştirilen Pirelli SCORPION™ Trail II lastikleri kullanmakta. Yeni Ducati Multistrada için seçilen ebatlar artık maxi enduro segmenti için standart hale gelmiş durumda. Bu sebeple yeni Multistrada V4, off-road kullanımına ve macerayı seven sürücülerin ihtiyaçlarına daha uygun olan aynı ebatlardaki SCORPION™ Rally STR ve SCORPION™ Rally modelleri ile de homologe edildi.

Multistrada V4 S ve Multistrada V4 S Sport modelleri, montajı doğrudan fabrika tarafından yapılacak olan hafif alaşım jantlar veya alternatif olarak telli jantlar ile satın alınabiliyor. Her iki durumda da orjinal ekipman lastikleri Pirelli SCORPION™ Trail II.

Ducati Multistrada V4 için homologe edilen üç farklı lastik:

 


SCORPION™ TRAIL II

ON-ROAD 90 / 10 OFF-ROAD
 
SCORPION ™ Trail II, üst düzeydeki piyasa beklentilerini karşılamak üzere özel olarak tasarlanan, bir off-road lastiğinin sunduğu en iyi özellikler ile bir sport touring lastiğinin temin ettiği özellikleri bir araya getiren ve yıllardır en prestijli cadde endurosu motosikletlerin orijinal ekipman lastiği olarak kullanılan bir lastik modelidir. SCORPION™ Trail II, piyasaya çıktığından beri, enduro-cadde lastiği segmentinde yapılan karşılaştırmalı testlerde on bir zafere sahip. Bu zaferlerden ilki, çıktığı yıl olan 2015'te Motorrad dergisince düzenlenen testte idi. 2016 yılından 2019 yılına kadar Avrupa'da sözü geçen yayın kuruluşlarının gerçekleştirdiği karşılaştırmalı on farklı testten birinci çıkan bu model, kazandığı bu zaferler ile Pirelli'nin motosiklet lastiği gamı içerisinde ürettiği en başarılı ürünlerden biri haline gelmiştir.
 
SCORPION™ RALLY STR

ON-ROAD 70 / 30 OFF-ROAD
 
SCORPION™ Rally STR, bir rally yarış lastiği ile bir enduro cadde lastiğinin en iyi performansını bir araya getiren enduro on/off segmentinde bir lastik. Agresif görünüme sahip dişli olmasının yanı sıra çok yönlü bir lastik isteyen motosiklet sürücüleri için tasarlanması ile hem asfaltta hem de arazide dengeli davranış gösteriyor. SCORPION™ Rally STR, caddede üstün hakimiyet, tutuş ve kararlılık ile birlikte arazide optimum performans sunmakta.

SCORPION™ RALLY

ON-ROAD 50 / 50 OFF-ROAD
 
Pirelli SCORPION™ Rally, yumuşak kumdan sert kayalara, farklı arazi koşullarında yapılan farklı arazi yarışlarına katılarak kazanılan onlarca yıllık tecrübeyi taşıyan SCORPION™ ailesinin bir üyesi.  Özellikle çöl yarışları ve rallileri için geliştirilen SCORPION™ Rally serisi, yüksek hacimli enduro cadde motosikletleri için tasarlanan yeni ebatlar ile daha da zenginleşiyor. Bu ise, desen tasarımından lastik yapısına, profilden hamurlara, lastiğin her bakımdan evrimini amaçlayan Pirelli mühendislerinin sürekli araştırma ve geliştirme çalışmaları sayesinde mümkün oldu. Yeni Ducati Multistrada V4 için olanlar da dahil olmak üzere bu yeni ebatlar, daha iyi çekiş ve yırtılma dayanımı ile daha az aşınma dahil mükemmel bir off-road performansı sunmak ve aynı zamanda yüksek hızlarda ve motosiklet tam yüklü iken dahi asfaltta uzun ömür ve üstün kararlılık sağlamak üzere tasarlandı.

16.12.2020


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.