​FIM Milletler Supermoto Yarışı Bulgaristan'da

 

 

Süpermoto'da 'Milli' Mesai


FIM Milletler Supermoto Yarışı Bulgaristan'da 5-6 Ekim tarihlerinde yapılacak. Avrupa'dan 16 ülkenin katılacağı yarışta Türkiye iki takımla mücadele edecek.

 

 

Uluslararası Motosiklet Federasyonu’nun (FIM) düzenlediği Supermoto of Nations (Milletler Supermoto Yarışı) 5-6 Ekim tarihlerinde Bulgaristan’ın Pleven şehrinde yapılacak. Türkiye’ninde yer alacağı yarışta 16 farklı ülke; 20 ekipte, 60 sporcu ile mücadele edecek. Supermoto of Nations’ta Türkiye A takımında; Şakir Şenkalaycı, Ata Nurcan ve Toprak Razgatlıoğlu yer alacak. Junior takımında Harun Çabuk, İhsan Bedirhan Aydın ve Uzay Cankat Bengiç yer alacak.

Milletler yarışında Türkiye’nin dışında İtalya, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Hollanda, İngiltere, Finlandiya, Lüksemburg, Estonya, Letonya, Slovenya, Almanya, Bulgaristan, Hırvatistan ve Rusya A takımları üçer sporcuyla mücadele edecek. Avusturya, Çek Cumhuriyeti ve İsveç junior takımları da organizasyonda ayrıca boy gösterecek.
Dünyanın en iyi süpermoto pisti olarak bilinen 1.720 mt. uzunluğundaki Dolna Mitropolia Pisti tamamen asfalt kaplı. Birbirinden ilginç asfalt kaplı rampaları ve duvar diye adlandırılan virajlara sahip pistte yarışçılar büyük heyecan yaşayacak.

Kaynak :Tmf
 

02.10.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.