Valentino Rossi Pistte Yamaha'nın Yeni Teknolojisini Deneyecek

http://img.kimdir.com/kimdir/v/a/5203bbba198bcb272f0eaee5e0dcddfa5893f3ac.jpg


Yamaha'nın İtalyan efsanesi Valentino Rossi, takımın geliştirdiği yeni vites kutusunu fantastik olarak değerlendirdi.

Honda'nın gerisinde kalan ve güncelleştirme çalışmalarına hız veren Yamaha, bu hafta sonu Misano'ya kesintisiz vites kutusu getirdi.

Takım bu vites kutusunu iki antreman seansında da denedi. İki antreman seansında da üçüncü ve dördüncü olan Yamaha'lardan Rossi, yeni vites kutusunu fantastik olarak değerlendirdi.

"Yamaha gerçekten de harika bir iş çıkardı. Bu vites kutusu sürücüler için çok yardımcı oluyor."

"Tur zamanlarında büyük bir değişiklik olarak yansımayacak ama artık motorun hızlanması çok daha kolay. Yarış içerisinde size daha az yük binecek ve yarışa konsantre olmanız daha kolay olacak. Bu yüzden bu yeniliğin bize yardımcı olacağını düşünüyorum."

Geçtiğimiz sene Ducati ile burada harika bir performans sergileyen Rossi, podyuma çıkmayı başarmıştı. Rossi bugünün kendisi adına olumlu geçtiğini söyledi.

"Performans olarak kötü değildik, bugün gerçekten benim için iyi bir cuma günü oldu. Sabah seansında zaten hızlıydık, özellikle ikinci seansta hızımız çok iyiydi. Seansın ilk dakikasından son anına kadar rekabetçiydik ve Honda'lara çok yakınız."

Rossi'nin takım arkadaşı Lorenzo ise henüz en uygun ayarı bulamadıklarını söyledi.

"Yeni vites kutusu iyi çalışıyor ve gerçekten bunu sevdim. Ama doğru ayarları yakalama konusunda bir takım problemlerimiz var."

"Burada çıktığımız yarışlara göre bugün yeterli seviyede değildik ve bu yüzden biraz kötü hissediyorum. Ama takım olarak çalışıyoruz ve yarın gerekli hızda olacağımıza inanıyoruz."
 
Kaynak:formulabir.net

 

14.09.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.