Türkiye Süpermoto Şampiyonası 4. Ayak Uşak'ta

Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nın 4. Ayak yarışı 31 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde Uşak'ta Kurtuluş Haftası etkinlikleriyle beraber yapılacak.

 

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) yarış takviminde yer alan Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nın 4. Ayak yarışı, Uşak’ta yeni yapılan süpermoto pistinde 31 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde yapılacak. Şampiyonanın 4. Ayak yarışı Uşak Belediyesi işbirliğiyle TİTUS-Feronia Motosiklet ve Doğa Sporları Kulübü (TİMOTOK) tarafından organize edilecek. İzmir yolu üzerinde bulunan Bin 115 metre uzunluğunda ve modern tribünlere sahip olan pist, Türkiye Şampiyonası ile kapılarını hem sporculara hem de yarışseverlere açacak. 1 Ağustos 2013 ve 01 Eylül 2013 tarihlerinde Uşak’ta ilk kez yapılacak yarışlar motor sporları severlere unutulmaz bir heyecan yaşatacak.
 
 

Yarışlar; Süpermoto A, Süpermoto B, Süpermoto S3, Süpermoto Gençler 85 cc ve Süpermoto Minikler 65 cc kategorilerinde yapılacak. 31 Ağustos Cumartesi günü sıralama antrenmanlarıyla başlayacak 4. Ayak yarışı, 1 Eylül Pazar günü birbirinden çekişmeli yarışlara sahne olacak.
Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, böyle bir pisti kente kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını iletti. Kentte motor sporlarının da yapılmasını arzu ettiklerini belirten Erdoğan, ”İlimizde motor sporlarının yapılmasını istedik. Fakat bu konuda en büyük eksiklik olarak karşımıza bu sporun yapılacağı alanların olmaması geliyordu. Biz bu sorunu pist yaparak çözmek istedik. Süpermoto pisti için çıktığımız yolda sona geldik. Şimdi ilimizde hayal gibi görünen bir proje haftasonu hizmete geçmiş olacak” dedi.
 
Kaynak: TMF

 

27.08.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.