Türkiye Süpermoto Şampiyonası 3. Ayak Yarışı

Süpermotocular Muhteşem Döndü

  

Süpermotocular Muhteşem Döndü


Türkiye Süpermoto Şampiyonası 3. ayak yarışı, üç ay aradan sonra Kenan Sofuoğlu Pisti'nde yapıldı.

 

 

Akyazı ilçesinde düzenlenen Türkiye Süpermoto Şampiyonası 3. ayak yarışları yapıldı. Kenan Sofuoğlu Pisti'ndeki yarışlar Süpermoto A, Süpermoto B, Süpermoto 3, Gençler 85 cc ve Minikler 65 cc kategorilerinde düzenlendi. Süpermoto A kategorisinde Toprak Razgatlıoğlu birinci, Ata Nurcan ikinci, Şakir Şenkalaycı üçüncü oldu. Süpermoto B kategorisinde Nazlıcan Aydın, damalı bayrağı ilk göğüsleyen sporcu oldu, yarışı Barış Tok ikinci, Mert Çakır üçüncü sırada tamamladı. Asrin Rodi Pak'ın liderliğinde tamamlanan Süpermoto 3 kategorisindeki yarışlarda da Mehmet Çelik ikinciliği, Uzay Can Bengiç üçüncülüğü elde etti. Gençler 85 cc'de Can Öncü birinci, Emircan Şenkalaycı ikinci, Taha Keklik üçüncü; Minikler 65 cc kategorisinde ise Deniz Öncü birinci, Bahattin Sofuoğlu ikinci, Hamza Zengin üçüncü oldu.
 
 

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Motokros Komisyonu Başkanı Mümtaz Pak, 2013 Süpermoto sezonunun 3'üncü ayak yarışlarına 44 sporcu katıldığını söyledi. Pak, Kenan Sofuoğlu'nun Türkiye'de motor sporlarının gelişmesi için mücade ettiğini belirterek, "Kenan, herkesin önünü açtı. Bir Türk'ün dünyada nerelere gelebileceğini gösterdi. Genç sporcularımızdan çok ümitliyiz, sporcu sayılarımız arttı. Yarışlarda 15-16 kişiyle start alırken 40-50 kişilerle, motokrosta 90-100 kişilerde ve enduro branşında da 150 kişiden söz ediyoruz. Bunlar çok büyük rakamlar. Kenan bize çok önemli bir kapı açtı, bu da gittikçe artan bir ilgi sağladı" şeklinde konuştu.
 
 
Kaynak :TMF

19.08.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.