Türkiye Pist Şampiyonası Serez'de Start Aldı

Türkiye Pist Şampiyonası Serez'de Start Aldı

  

Türkiye Pist Şampiyonası Serez'de Start Aldı

Türkiye Pist Şampiyonası 1. Ayak Yarışı öncesi yapılan serbest antrenmanlara sporcular büyük ilgi gösterdi.

 

 

Yunanistan’ın Serez Pisti’nde 4-5 Mayıs tarihlerinde Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından organize edilecek 1. Ayak Yarışı için İstanbul'dan hareket eden TMF kafilesi cuma sabahı kente ulaştı. Uzun bir aradan sonra yeniden start alan pist yarışları için heyecanlı olan sporcular, cuma günü yapılan serbest antrenmanlara büyük ilgi gösterdi. Sıcak havada koşulan antrenmanlar yarışları aratmadı.

TMF Asbaşkanı Hamit Dizman, enduro ve motokros branşlarından sonra pist sezonuna da güzel bir başlangıç yaptıklarını belirterek, “Serez’e kalabalık bir kafileyle güzel bir havada giriş yaptık. Yarışçılarımız ayaklarının tozuyla bir an evvel piste çıkıp antrenman yapmak istediler. O kadar yol yorgunluğuna rağmen sporculardaki bu heyecan bizi memnun etti. Enduro ve motokrosta yaşanan rekor katılımdan sonra pist yarışının da Yunanistan’da yapılmasına rağmen büyük katılımın olması bizi ayrıca mutlu etti. Hafta sonunu kazasız ve belasız bir şekilde atlatıp, ülkemize dönmeyi umut ediyoruz” dedi.
 

Bu sezon hayata geçen Bayanlar kategorisini de değerlendiren Asbaşkan Dizman, “Serez’deki pist yarışlarının dikkat çeken diğer bir yanı ise Bayanlar kategorisinin bu yarışla beraber start almasıydı. Bayan sporcularımız yabancı bir ülkeye gelip yarışması onlar için ayrı bir tecrübe olacak” diye konuştu.

Türkiye Pist Şampiyonası'nın açılış ayağında 4 Mayıs Cumartesi günü 1000 cc (A-B-C),  600 cc (A-B-C), 600 cc Bayanlar ve 125 cc kategorilerinde sıralama antrenmanları yapılacak. Serez Pisti’nde pilotlar, 5 Mayıs Pazar günkü sezonun ilk yarışı için ilk çizgiyi elde etmeye çalışacaklar.

Türkiye Pist Şampiyonası Birinci Ayak Serbest Antrenman Sonuçları için tıklayın.


Kaynak: TMF

04.05.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.