Türkiye Enduro Sezonu Bodrum'da Start Alacak

Türkiye Enduro Sezonu Bodrum’da Start Alacak

   

Enduro Sezonu Bodrum?da Start Alacak

Türkiye Enduro Şampiyonası’nın açılış yarışı 8-9 Mart 2014 tarihlerinde Bodrum’da yapılacak. Geçen sene büyük usta Kemal Merkit adına organize edilen yarış, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Burak Özel' adına düzenlenecek.

 

 

2014 enduro sezonu, Muğla ilinin Bodrum ilçesinde yapılacak Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Burak Özel Yarışı ile açılacak. Bodrum’da 8-9 Mart tarihlerinde startı verilecek Enduro Şampiyonasının ilk yarışı birçok şampiyonluğa imza atan ve geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Burak Özel adına düzenlenecek. Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun desteğiyle Bodrum Motosiklet Kulübü’nün organize ettiği Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Burak Özel Yarışı Kızılağaç Köyü Bodrum Arena Motosiklet Parkuru’nda yapılacak. Sezonun açılış yarışı için Dünya şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’da Bodrum’a gelecek.
 


Motor sporlarına büyük emek vermiş başarılı yarışçı ve eğitimci Burak Özel adına düzenlenecek 1. Ayak yarışı yorucu, uzun ve heyecanlı bir parkurdan oluşuyor. Şehir merkezine 4 km. uzaklıktaki Kızılağaç köyünde bulunan Bodrum Arena Motosiklet Parkuru’nda hazırlanan test etapları enduro tutkunlarını adeta büyüleyecek. Yumuşak toprak zemine sahip olan parkur, Bodrum’un eşsiz manzarasına hakim bir alanda bulunuyor. Bodrum Arena Motosiklet Parkuru, fiziki ve mekanik dayanıklılığın ön plana çıkartılarak, doğal engellerle dolu bağlantı yollarından ve farklı zorluk dereceleri olan kros, extreme ve enduro test etapları ile oluşturuldu. Hazırlanan test etaplarına ulaşımın rahat olması, yarışın farklı noktalardan kolaylıkla izlenebilmesine olanak sağlayacak. Parkurun seyirci etabı ise 150 dönümlük geniş bir alanda hazırlanan test alanı motor sporları tutkunlarının heyecanı daha yakından hissetmelerini sağlayacak. Toplam 77 km. (3 tur) parkurda yarışacak olan motosiklet sporuna gönül veren sporcular için zor ama heyecanlı bir yarış olacak. Her klasmanın ilk üçüne çeşitli ödüller verilecek. Bu sene yarışlara ek olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile “KADINLAR KUPASI”'da Bodrum'da koşulacak. Toplam 10 Kadın yarışçının katılacağı “KADINLAR KUPASI” nda Türkiye’nin birçok yerinden kadın motosiklet sporcusu katılacak.

YARIŞ BODRUM MEYDANI’NDAN START ALACAK
Türkiye'nin usta ve gözü kara yarışçıları Bodrum'da 2014 sezonunun startını verecek. Bodrum Motosiklet Kulübü’nün düzenlediği Türkiye Enduro Şampiyonası’nın Bodrum ayağına, Muğla başta olmak üzere İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Uşak, Bursa ve çeşitli illerden 200’e yakın sporcunun katılması bekleniyor. Türkiye Enduro Şampiyonası’nın açılış yarışı 8 Mart Cumartesi günü Bodrum Meydanı’ndan start verilerek başlayacak. 9 Mart Pazar günü ise Bodrum Arenada extreme ve enduro test etaplarında sporcular yılın ilk terini akıtacak.
 

YARIŞ BURAK ÖZEL'E ADANDI
Geçen yılki Çöl Kaplanı Kemal Merkit yarışına 135 motorcunun kayıt yaptırdığı, bu yılki yarışların 1. ayağına yaklaşık 200 motosiklet sevdalısının katılacağını söyleyen Bodrum Motosiklet Kulübü Başkanı Cevdet Erçik, “Yunanistan’dan 5 sporcu yarışlara katılacak. Kendileri geçtiğimiz günlerde Bodrum’a gelerek başvuruda bulundular. Dostluk adına bu tür girişimler bize onur veriyor. Yarışlara ayrıca Bodrum ve civarından 50 sporcu arkadaşımız katılacak. Yarış için sponsor olan bütün kurum ve kişilere teşekkür ediyoruz. Enduro yarışlarında Bodrum her zaman bir isim oldu” diye konuştu. TMF ve BMK Yönetim Kurulu Üyesi Faysal Şefkatlioğlu ise sezonun ilk yarışına hazır olduklarını belirterek, “2014 senesinin ilk yarışının Bodrum’da yapılması ve üç defa dünya şampiyonlığuna imza atan Kenan Sofuoğlu’nun Bodrum’a gelmesi bizim için çok önemli. Türkiye’nin her bölgesinden yüzlerce motosiklet ve enduro tutkunu Bodrum’da buluşacak. Buradaki yarış adeta festival havasında geçecek” diye konuştu.

PROTOKOL PROGRAMI

8 MART CUMARTESİ
SAAT 12:00 YARIŞ BRİFİNGİ BELEDİYE MEYDANI
SAAT 13:00 MAGAZİN STARTI BELEDİYE MEYDANI
SAAT 14:30 SIRALAMA TURU YARIŞ ALANI EKSTREM TEST PARKURU

17 KASIM PAZAR
SAAT 10:00 YARIŞ STARTI
SAAT 17:30 ÖDÜL TÖRENİ OASIS Alışveriş Merkezi – Gümbet Kavşağı
 

Bodrum Yarış Detayı için tıklayın.

Kaynak : TMF

 

05.03.2014


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.