Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 6. Ayak yarışı Bursa'da yapıldı.

 

 

Enduro Sezonu Gemlik'te Kapandı


Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 6. Ayak yarışı Bursa'nın Gemlik ilçesinde yapıldı. Yarışcılar, yaklaşık bin 500 kişilik izleyici grubuna da unutulmaz anlar yaşattı.

 

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2013 takviminde yer alan son yarışı Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 6'ncı ayağı, Gemlik ilçesinde gerçekleştirildi. Gemlik’in eşsiz doğasında yapılan yarışta sporcuların hem yapay hem de doğayla mücadeleleri izleyenlere büyük heyecan yaşattı. Gemlik Belediyesi’nin desteğiyle Şahin Tepe yarış parkurunda düzenlenen yarışa 87 sporcu katıldı. Coğrafi yapısı ile motor sporları merkezlerinden olma yolunda ilk adımı atan Gemlik yarışını AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Nedim Akülke ve Ali Ulusan ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Adil Tunç ilgiyle takip etti. Yarışçılar, bir yanda Gemlik Körfezi ve Uludağ, diğer yanda İznik Gölü ve Samandağları manzarası eşliğinde Gemlik Belediyesi’nin hazırladığı parkurda özellikle ekstrem test etabında ter döktüler. Motor sporlarının yeni parkuru yarışçılara ve seyircilere doyumsuz bir Enduro heyecanı yaşattı.
 

Sancaktepe Motosiklet Kulübü ile Gemlik Doğa ve Motor Sporları Kulübü'nün organizasyonuyla yapılan sezonun son ayağında sınıflarında dereceye giren isimler şöyle;

E1 A: Murat Yazıcı, Ersoy Uzun, Recep Gökhan Keskin
E1 B: İslam Yıldız, Nazmi Malkoç, İsmail Erdoğan
E2 A: Sinan Memnun, Necmi Kozlu, Murat Kızak
E2 B: Üzeyir Kaçmaz, Murat Erşahin, Erdal Yavuz
E3 A: Latif Korkmaz, M.Akif Yıldırım
E3 B: Harun Erdoğan, Gökhan Selçuk, Süleyman Aydın
EH: Sadettin Ünlükaya, Osman Bulut, Fahrettin Altınkök

AKÜLKE: GÜZEL BİR FİNAL OLDU
TMF Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Akülke, yarışlar hakkında yaptığı açıklamada, "Yarışımız Gemlik’te 680 metrede gerçekleştirildi. Dört etaptan oluşan toplamda 21 kilometrelik bir etabı geçti sporcularımız. Yapay engeller, kaya-taş geçişleri, atlama rampaları, kütük geçişleri, tekerlek geçişleri ile son derece keyifli bir ekstrem heyecanı yaşadı sporcularımız. Ayrıca dağlarla çevrili vadide 7 kilometrelik kaya geçişleri yarışçıları baya zorladı. Motosikletçilerimiz starttan finişe kadar izleyenlere keyifli ve heyecanlı anlar yaşattı. Sezonun son yarışı olmasına rağmen 87 yarışçı kayıt yaptırdı. Bu bizim sporumuz için çok önemli bir sonuç. İnşallah seneye çok daha güzel organizasyonlarla Türkiye Şampiyonaları yapacağız" dedi.

YARIŞ SEVERLER ŞAHİN TEPE’YE AKIN ETTİ
Gemlikliler ve yarış severler de şampiyonaya yoğun ilgi gösterdi. Her yaştan motor sever zorlu parkurda ter döken motorcuları izlerken keyifli anlar yaşadı. Vatandaşlar, heyecanlı geçen yarışlar hakkında şunları dile getirdi: "Burada ilk kez yapılıyor. İnşallah bundan sonra her yıl yapılır. Dünya yarışlarını da burada yapsınlar. Mutluyuz, memnunuz ve zevkle seyrediyoruz." Bu arada, zorlu parkurda birincilik için uğraşan yarışçılar ilginç görüntüler oluşturdu. Özellikle kaya, taş ve kütük engelleri birçok sporcuyu zorladı.

Gemlik Motosiklet ve Doğa Sporları Kulüp Başkanı Atalay Coşkun’un da büyük destek verdiği organizasyonda Gemlikli sporcular Engin Bulut ve Okan Erdoğan’da seyircilerden büyük alkış aldı. Kulüp Başkanı Atalay Coşkun, motosiklet sporlarını seven Gemlikli gençlere çağrıda bulunarak, kulüp bünyesinde tüm organizasyonlara katılmak için ekip kurduklarını söyledi.
 
 


Kaynak:Tmf

03.12.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.