Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Yarışı

Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Yarışı

   

2013 Sezonuna Bodrum'da

Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 1. Ayak Yarışı Bodrum'da büyük bir katılımla yapıldı. Bodrum yarışının startını TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar ve Kemal Merkit'in eşi Zeynep Merkit verdi.

 

 

Geçen yıl geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden "Çöl Kaplanı" lakaplı Kemal Merkit anısına düzenlenen yarışların startını Kızılağaç Enduro Parkuru'nda eşi Zeynep Merkit ile Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar verdi. Zeynep Merkit, enduro sporuna gönül veren eşinin enduro motosikleti kullanmaya 1991 yılında Bodrum'da başladığını söyledi. Bodrum'da sezonun ilk yarışlarının eşinin anısına düzenlenmesinin kendisini çok mutlu ettiğini dile getiren Merkit, "Kemal Merkit'i hatırlayarak böyle bir organizasyon düzenlenmesi beni çok mutlu etti. Emeği geçen ve eşimi unutmayan TMF'ye gönülden teşekkür ediyorum" dedi.
 

Şampiyonaya 40'ın üzerinde ilden 132 sporcunun kayıt yaptırdığını bildiren TMF Başkanı Uçar, "Bu, hem Türkiye Şampiyonası hem de Türkiye'de yapılan bütün motor yarışları itibarıyla bir rekor. Geçtiğimiz yıla oranla yüzde 85'in üzerinde artış var. Bu da bizim için çok sevindirici" diye konuştu.

Yaklaşık 5 bin yarış severin izlediği Enduro yarışlarına Yunanistan’dan sporcular da katıldı. Yarış parkurlarının zor ve engebeli olması nedeni ile motosiklet yarışçılarının birçoğu parkurlarda zor anlar yaşadı. Kemal Merkit anısına yapılan Bodrum yarışında sınıflarında dereceye giren isimler şöyle;
 

E1A: Mustafa Özkeskin (BMK), Fırat Şahin (AVMK), Ersoy Uzun (EMC06)
E2A: Sinan Memnun (MMK), Kunter Kuşçu (FOSK), Erkan Çam (FOSK)
E3A: Burak Özdemir (KEMK), Serkan Özdemir (FOSK), Murat Yazıcı (EMC06)
E1B: Turgay Özak (BMK), Yasin Çakı (BMK), Erçin Durmaz (BMK)
E2B: Erkan Özcan (FOSK), Veli Küp (FOSK), Erdal Yavuz (STMOK)
E3B:  Harun Erdoğan (BMK), Nazmi Malkoç (SMSK), Gürol Taşlı (FOSK)
HOBİ: İlhan Karakaş, Aydın Güneş (BMK), Yavuz Örmeci (AEMK)


2013 Sezonu Enduro 1.Ayak Sonuçları için  tıklayın.

Şampiyonanın 2. Ayak yarışı Antalya’nın Kemer ilçesinde 20-21 Nisan 2013 tarihlerinde yapılacak.
 
Kaynak: TMF
 

01.04.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.