Türkiye Drag Şampiyonası'nın 4'üncü Ayağı Akhisar'da Yapıldı

Akhisar'da Adrenalin Tavan Yaptı

  

Akhisar'da Adrenalin Tavan Yaptı


Türkiye Drag Şampiyonası'nın 4'üncü ayağı Akhisar'da yapılırken, birbirinden heyecanlı geçen yarışlarda sporcular başarılı zamanlara imza attı.

 

 

Türkiye Drag Şampiyonası'nın 4'üncü ayağı, Diyanet Gençlik Spor Kulübü organizasyonuyla Akhisar Drag Pisti'nde yapıldı. Akhisar’da yaşanan heyecan fırtınasını Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Özmekik ve Manisa Kredi Yurtlar İl Müdürü Fatih Yıldırım’da yerinde yaşadı. İl müdürü Özmekik, şampiyonayı Akhisar’da düzenlediği için Türkiye Motosiklet Federasyonu’na teşekkür ederken, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar’a da teşekkür plaketi takdim etti. Başkan Uçar’ın plaketini Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke aldı. Geçtiğimiz ay trafik kazasında hayatını kaybeden yarışçımız Kaan Servet için yarışlardan önce saygı duruşu yapıldı.

Türkiye genelinden 47 sporcunun katılımıyla iki gün süren yarışlar sonucunda 125 cc'de Bedir Kılıçlı ilk sırada yer aldı. İikinciliği Hizber Eriş, üçüncülüğü ise İsmail Tengir elde etti. Standart 1'de Mustafa Köprübaşı birinci, Ahmet Cansızer ikinci, Cafer Çömlekçi üçüncü oldu. Standart 2'de ise ilk sırayı Yılmaz Coşkun elde etti. Bu kategoride Kazım Çuhadar ikinci, Oktay Karahan da üçüncülüğü kazandı. Street 1'de Ziyaettin Göktepe yarışı ilk sırada tamamlarken, Göktepe'yi Orhan Karabaş ve Bülent Yılmaz izledi. Street 1'de (750 cc) İsmail Yeksek, Şevket Eryılmaz, Kamil Kırbaş ilk üç sırayı alırken, Street 2'de Kamil Kırbaş birinci, Fazıl Koyuncu ikinci Mahmut Cesur da üçüncü oldu. Süper Street 2'de ise birinciliği Cengiz Şimşek kazandı. Mahmut Cesur ikinci, Fazıl Koyuncu üçüncü olurken, Pro Steet 2'de Ziyaettin Göktepe, Cengiz Şimşek ve Aytun Bozkurt ilk üç sırayı paylaştı. Dördüncü ayak yarışının en iyi derecesini 8.560 ile Cengiz Şimşek yaparken, Ziyaettin Göktepe 8.585 ile kendi sınıfında rekor kırdı.
 

Drag Komisyon Başkanı Okan Alp, iki aylık aradan sonra tekrar şampiyonaya start verdiklerini belirterek, “Yarışçı arkadaşlarımız ve biz bu heyecanı yaşamayı özlemişiz. İki ayda sporcularımız iyi hazırlanmış. Bunu yapılan derecelerden de görüyoruz. Genel olarak bütün sınıflarda zamanlar giderek düşüyor. İki gün, iki gece güzel bir yarış geçirdik ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Kaynak :tmf

 

19.08.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.