TMF Yıldızları Seçmeleri Üçüncüsü Alanya'da Yapıldı

Alanya Seçmelerine Büyük İlgi

 

Alanya Seçmelerine Büyük İlgi

Türkiye Motosiklet Federasyonu "TMF Yıldızları" seçmelerinin üçüncüsü Alanya'da yapıldı. Seçmeleri yüzlerce motosiklet sever takip etti.

 

 

TMF Yıldızları seçmelerinin üçüncü etabı Alanya'da Alanya Belediyesi ile Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün desteğiyle yapıldı. Alanya Belediyesi arkasındaki park alanında yapılan seçmelerde katılımcılar, motosikletleriyle yeteneklerini sergiledi. İstanbul'daki büyük finale katılmak isteyen yarışmacılar teknik, artistik ve bütünlükte başarılı olmak için mücadele etti. Redbull MotoGP Rookies Kupası’nda 2014 sezonunda yarışacak Toprak Rızgatlıoğlu'nun da gösteri yaptığı seçmeleri çok sayıda motosiklet tutkunu izledi.

TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, düzenledikleri seçmeler ile Türkiye'nin yeteneklerini ortaya çıkarmak istediklerini söyledi. Seçmelerin Alanya etabında Antalya, Konya, Alanya, Manavgat ve çevresinden adayların yarıştığını bildiren Baysan, "İzmir, Malatya ve Alanya seçmelerinde başarılı olanlar İstanbul'daki büyük finalde Kenan Sofuoğlu'nun da yer alacağı jürinin karşısında yeteneklerini sergileyecek. İstanbul'da 29 Aralık Pazar günü yapılacak finalde başarılı olan sporculara eğitim verilecek" dedi.
 

Asbaşkan Baysan, bu eğitimin ardından bir yıldızlar takımı oluşturulacağını, bu takımın da önemli etkinliklerde gösteriler yapacağını vurguladı. Baysan, Alanya etabında başarılı olanların isimlerinin 24 Aralık Salı günü açıklanacağını kaydetti.

TMF Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke’de, motosiklet sporunda federasyon nezdinde burada ilk kez organizasyon yapmanın kendilerine heyecan verdiğini söyledi. Akülke, Alanya'daki motosiklet sporcuları için acilen bir yarış pistine ihtiyaç olduğunu vurguladı.
 


Kaynak : TMF

23.12.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.