Süpermoto Şampiyonası KKTC'de Start Alacak

Süpermoto Şampiyonası KKTC'de Start Alacak

   

Türkiye Motosiklet Federasyonu yetkilileri, KKTC Spor Dairesi'ni ziyaret ederek bu yılki Süpermoto Şampiyonası’nın ilk yarışının KKTC'de yapılacağını açıkladılar.

 

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanları Ogün Baysan, Hamit Dizman ve TMF Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Spor Dairesi'ni ziyaret ederek Daire Müdürü Hüseyin Cahitoğlu ile görüştü. Altı ayaktan oluşan Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nın açılış yarışı KKTC’de Spor Dairesi’nin işbirliği ile yapılacak. TMF yetkilileri, Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu ile görüşerek, 22-23 Mart 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek sezonun ilk yarışıyla KKTC'nin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını belirttiler. Türkiye'den 100'e yakın sporcunun yanında basının da büyük ilgi göstereceği Şampiyonanın açılış yarışına KKTC’li sporcular ve Güney Kıbrıs'tan da çok sayıda yarışçı ve izleyicinin katılması bekleniyor. TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, Türkiye Şampiyonalarını ülke çapına yaymak istediklerini belirterek, “Altı branşta birbirinden zevkli ve çekişmeli yarışlarımızı ülkemizin çeşitli noktalarına götürmek istiyoruz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni de ayrı düşünmüyoruz. Bu sezon KKTC’de birkaç branşta yarış düzenleme planımız var. Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nın startını buradan vereceğiz. 22-23 Mart tarihlerinde yapılacak yarış hem şampiyonamıza hem de yavru vatana ayrı bir heyecan verecek” dedi.

 
Süpermoto Şampiyonası KKTC'de Start Alacak

CAHİTOĞLU: KKTC İÇİN YENİ BİR HEYECAN

Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanları Ogün Baysan, Hamit Dizman ve Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke’yi ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını ve KKTC’de yapılması planlanan açılış yarışının, KKTC gençliği için yeni bir heyecan ve yeni bir umut olacağını vurguladı. Spor Dairesi olarak bu önemli organizasyona destek vereceklerini söyleyen Cahitoğlu, ülkemizden ve komşumuz Güney Kıbrıs'tan da sporcu ve izleyicilerin büyük ilgi gösterdiği bu şampiyonanın ülkemizde yapılması konusunda karar alan Türkiye Motosiklet Federasyonu yetkililerine de teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi.

Öte yandan TMF’nin Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nın startını KKTC’de vereceği haberi ada basının büyük ilgisini çekti. TMF yetkililerinin KKTC’de yaptıkları ziyaret haberleri gazetelerin manşetlerini süsledi. TMF heyeti, KKTC’li yarışçılarla da bir araya geldi.


Kaynak : TMF

24.01.2014


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.