Stoner Honda'nın yeni seri üretim moturunu test etti

 
 
[Resim: casey-stoner-honda-test.jpg]


Eski MotoGP dünya şampiyonu Casey Stoner, Honda'nın satışa sunacağı yeni motosikletlerini geliştirmek adına bir kez daha teste çıktı.

İlk günün yağmurlu olması nedeniyle fazla tur atamayan Stoner, ikinci gün iki günlük çalışma yaptığını ve motosikletin potansiyelinin gerçekten iyi olduğunu söyledi.

"Ne yazık ki hava durumu bir kez daha büyük rol oynadı. Teste çıkmadan önce yaptığımız planlar iki günlüktü ama bunu neredeyse tek günde yapmak zorunda kaldık."

"Bu motoru şu an yarışan motorla karşılaştırırsak, motor gücü biraz daha az ve motor freni daha farklı bir his veriyor."

"Bazı küçük değişikliklerle motorun daha iyi bir konuma geleceğine inanıyorum ve bir sonraki test için sabırsızlanıyorum."

"Genel olarak güzel bir gündü ama oldukça yoğundu."

Stoner ayrıca Honda fabrika takımı için de yardımlarının olduğunu ekledi.

"Bu sezon kullanılan mevcut RCV ile çalışmaya başlamıştık. Temel ayarı bulmaya ve o yönde çalışmaya başladık. İki şasi denedik ve bazı büyük değişiklikler ve gelişmeler vardı." dedi.

Ayrıca bu yıl Moto2'de şampiyona lideri olan Scott Redding, gelecek yıl Gressini Honda takımında yarışacak.    

Kaynak: formulabirnet

 

05.10.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.