Sofuoğlu, Almanya'da Puan Çıkartamadı

Sofuoğlu, Almanya'da Puan Çıkartamadı

 

Sofuoğlu, Almanya'da Puan Çıkartamadı

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın 10. Ayak yarışını tamamlayamadı. Sofuoğlu, bu sezon 3. yarıştan da puansız döndü.

 

 

Dünya Süpersport Şampiyonası’nın 10. ayak yarışı kapalı ve serin bir havada Almanya Nürburgring pistinde start aldı. Yarışa ikinci cepten başlayan MAHI Racing Team (Hindistan) pilotu Kenan Sofuoğlu, ilk virajda liderliği ele geçirdi. Şampiyonadaki en büyük rakibi Sam Lowes’ı iki tur boyunca arkadasında tutan Sofuoğlu, daha sonra birinciliği İngiliz pilota kaptırdı. Lowes ile arasındaki farkı kapatmaya çalışan Sofuoğlu, 10. turda düşerek yarış dışı kaldı. Almanya yarışını Sam Lowes kazanırken, ikinciliği Fabien Foret ve üçüncülüğü de Kavin Coghlan elde etti.
Bu sezonki yarışlarda istediği puanları alamayan ve genel klasmanda ikinci sırada yer alan Sofuoğlu ile Sam Lowes arasındaki puan farkı 54’e çıktı. Bu sezon Sofuoğlu, İspanya-Aragon ve İtalya-Monza’dan puan çıkartamamıştı.
Dünya Süpersport Şampiyonası’nın 11. Ayağı 13-14-15 Eylül 2013 tarihlerinde Türkiye’de İstanbul Park’ta koşulacak.

SÜRÜCÜLER KLASMANI
1. Sam Lowes (Büyük Britanya) 185
2. KENAN SOFUOĞLU (TÜRKİYE)    131
3. Fabien Foret (Fransa)       121
4. Michael VD Mark (Hollanda)   91
5. Lorenzo Zanetti (İtalya)     86

MARKALAR KLASMANI
1. Kawasaki  200 puan
2. Yamaha   193
3. Honda     126

Kayank: tmf
 

02.09.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.