Sofuoğlu 4. Şampiyonluğun Peşinde

 

 

Sofuoğlu 4. Şampiyonluğun Peşinde

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, rakipleriyle arasındaki puan farkını kapatarak 4'üncü şampiyonluğu elde etmek istiyor.

 

 

Dünya Süpersport Şampiyonasında 3 kez şampiyon olan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 2013 sezonunun istediği gibi başlamadığını belirterek, İspanya'daki yarışta motosikletinin bozulması ve İtalya'daki yarışta düşmesi nedeniyle sıralamada gerilere düştüğünü söyledi. İtalya'da kazandığı yarışla ilk sıradaki rakibi Sam Lowes'a puan olarak yaklaştığını anlatan Kenan Sofuoğlu, "Önümde daha 7 yarış ve kapatmam gereken 34 puan var. Kolay bir sezon olmayacak ama mücadelemize devam edeceğiz, nasipte varsa şampiyonluğa ulaşacağız" dedi.
Sofuoğlu, bugüne kadar Dünya Süpersport Şampiyonası'nda 3 kez şampiyonluk sevinci yaşadığını hatırlatarak, "Önümüzdeki sezon farklı bir kategoride yarışma ihtimalim var. Şu an netletmiş bir şey yok. Farklı kategorilerde yarışabilmek biraz bütçeye ve sponsora bakıyor. Onun için bunu zaman gösterecek" diye konuştu.
Rusya’nın Moskova pistinde sezonun 8. Ayak yarışı 19 Temmuz Cuma günü serbest antrenmanlarla başlayacak. 20 Temmuz Cumartesi günü sıralama antrenmanlarıyla devam edecek 8. Ayak yarışı, 21 Temmuz Pazar günü start alacak.

Kaynak :TMF

17.07.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.