Sofuoğlu 2015 Sezonunda İddalı

Sofuoğlu: 2015, Bizim Sezonumuz Olacak

Yeni sezonda İtalyan San Carlo Puccetti Racing adına yarışacak milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 2015'e "damga vurmak" istiyor.

 
Yeni sezon hazırlıklarını Sakarya'nın Akyazı ilçesinde adını taşıyan pistte sürdüren Sofuoğlu, kış döneminde antrenmanın çok zor olduğunu söyledi. Antrenmana başlamak için yaklaşık bir aydır güneşli havayı beklediklerini anlatan Sofuoğlu, "Havalar soğuduğu zaman asfalt açısından zor oluyor. Bu hafta güneşi görünce hemen yetiştirdiğim Toprak Razgatlıoğlu'nu çağırdım. 3-4 gündür çalışıyoruz. Aynı anda çekimler yapıyoruz" şeklinde konuştu. Avrupa'da yapacakları testlerin ocakta başlayacağını hatırlatan Sofuoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'de yaptığımız çalışmaların son günleri bu günler. Önümüzdeki üç günde hava güzel gösteriyor. Üç gün daha çalışmaya devam edeceğiz ama bundan 1 ay önce Avrupa'da yaptığım 2015 testlerinde derecelerimiz çok güzeldi. Bir önceki yılın derecelerine bakarsak 'pole pozisyonunda' en iyi derecelerden daha hızlı dereceler çıkardık. Bu, 2015 sezonunun güzel geçeceğinin sinyalidir." 

“BÜTÜN SIKINTILAR GERİDE KALDI”

Geçen sezonu çok sıkıntılı geçirdiğini belirten Sofuoğlu, şunları kaydetti: “Sezon sonunda takım iflas edip yarışlardan ayrılınca apar topar başka takıma geçtim. O takımla sezonu bitirdik ama tabii ki sezon içinde kullandığım malzemeler, eski takımdan kalanlardı. 2015 yılında her şey sıfırdan başlıyor. Yeni motosiklet, parça, ekipman, motor, teknisyen ve insanlarla çalışacağım. Yaptığım testler çok iyi geçti. İnanıyorum ki 2015 sezonunda hak ettiğimiz yerde olacağız çünkü 2014'te yaşadığım sıkıntılar inanın beni motivasyon açısından çökertti." Sofuoğlu, testlerde eski günlerde yakaladığı derecelerden daha iyi dereceler çıkarmasının kendisine büyük moral olduğu bilgisini vererek, "Hem Türkiye'de yaptığım antrenman hem de Avrupa'da yaptığım testler çok iyi gidiyor. İnşallah 2015, bizim sezonumuz olacak" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: TMF

30.12.2014


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.