Şampiyondan "En Baba" Birincilik!

 

 

Şampiyondan

 

Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, İtalya’da Dünya Supersport Şampiyonası’nın 8. Ayak yarışını kazanarak puanını 146'ya çıkarttı. En yakın rakibine 40 puan fark atan Sofuoğlu, Ramazan ayında ve Babalar gününde gelen birincilikten dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.

 

 

Dünya Supersport sınıfının 1 numarası Kenan Sofuoğlu (Kawasaki Puccetti), İtalya’nın Misano Pisti’nde (4.226) 112. yarışına çıktı. FIM Dünya Supersport Şampiyonası’nın 8. Ayak yarışına ikinci cepten start alan milli sporcumuz, 19 turluk (80.294 km) yarışı uzun bir süre üçüncü sırada sürdürdü. Misano’da kontrollü giden Saofuoğlu, son beş tur kala önündeki rakipleri tek tek geçip, damalı bayrağı ilk sırada görmeyi başardı. Sofuoğlu’nu Federico Caricasulo ve Patrick Jacobsen takip ederken, milli sporcumuz puanını 146’ya yükselterek farkı da 40 puana kadar çıkarttı.
 


Misano’daki yarışta zorlandığını belirten Kenan Sofuoğlu, “Gerçekten zor bir yarış oldu. Sabah soğuktu yarışı riske atmayalım diye sert lastiğe geçtik. Yarışta çekiştiğim diğer iki pilot yumşak lastik kullandılar. Yarışın başında çok zorlandım ve biran vazgeçecek gibiydim. Arkalarından giderken çok zorlanıyordum. Ama vazgeçmedik ve son turlara kadar mücadeleyi sürdürüp yarışı kazandık. Çok önemli bir birinciliği kazandık. Rabbim bize Ramazan Bayramı’na yakın bir günde ve Babalar gününde Türkiye’ye birincilikle gitmeyi nasip etti. Şükürler olsun.” dedi.

Supersport kariyerinde 112 yarışı geride bırakarak 4 şampiyonluk elde eden (2007, 2010, 2012 ve 2015) Kenan Sofuoğlu, 36. kez birinci olurken, 75 kez de ödül kürsüsüne çıkma başarısını gösterdi.

Öte yandan İtalya'da gurbetçilerimiz Kenan Sofuoğlu'nu yanlız bırakmadı. Vatandaşlarımız organizasyon boyunca milli sporcularımıza moral ve destek verdiler. Dünya Süpersport Şampiyonası'na Eylül ayına kadar ara verilirken, 9. ayak 18 Eylül'de Almanya'da düzenlenecek.

DÜNYA SUPERSPORT ŞAMPİYONASI GENEL KLASMAN
1. KENAN SOFUOĞLU (TÜRKİYE) - 146 PUAN
2. Randy Krummenacher (İsviçre) - 106
3. Patrick Jacobsen (ABD) – 92
4. Gino Rea (İngiltere) - 78
5. Jules Cluzel (Fransa) - 75

TAKIMLAR SIRALAMASI
1- Kawasaki Puccetti Racing 252 Puan
2- MV Agusta Reparto Corse 102
3- Honda World Supersport Team 92

MARKALAR SIRALAMASI
1-KAWASAKİ 181 Puan
2-Honda 151
3-Agusta 133
  
Kaynak: TMF

 

20.06.2016


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.