Şampiyon Tacını Giymeye Hazır

 

 

Şampiyon Tacını Giymeye Hazır

 

Dünya Süpersport Şampiyonası'nın 12. ayağı 23 Eylül Pazar günü Portekiz'de koşulacak. Şampiyona lideri Kenan Sofuoğlu, 3. kez taç giymek için piste çıkacak.

 

 

Kawasaki Lorenzini takımıyla yarışan Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, dünya şampiyonluğu unvanını almayı hedefliyor. Genel klasmanda puanını 198’e çıkaran ve en yakın rakibine 38 puan fark atan Sofuoğlu, sezon bitimine 2 yarış kala şampiyonluğun en büyük adayı olarak gösteriliyor. Hazırlıklarını memleketi Sakarya’da sürdüren Sofuoğlu, 23 Eylül’de Portekiz’de düzenlenecek 12. ayak yarışlarını ilk 4 sırada tamamlaması halinde 3. kez dünya şampiyonu olacak. Milli motosikletçi Sofuoğlu, Türkiye’ye 3. kez dünya şampiyonluğu getirmek için elinden geleni yapacağını söyledi. Çok iyi bir sezon başlangıcı yaptığını ancak art arda yaşadığı sakatlıklarla kötü bir dönem geçirdiğini hatırlatan Sofuoğlu, buna rağmen şampiyonluğa çok yakın olduğunu bildirdi.

Dünya Süpersport Şampiyonası'nın 12. ayağı 23 Eylül pazar günü Portekiz Portimao'da koşulacak. 4,592 Km'lik Algarve pistinin 6 sol ve 9 sağ virajı bulunurken, Sofuoğlu'nu şampiyonluğa götürecek yarış 20 tur üzerinden koşulacak.


Kaynak:Tmf

18.09.2012


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.