Rossi Emekliliği Düşünüyor


34 yaşındaki İtalyan efsane Valentino Rossi, yeni sezonun ilk 6 yarışında elde edeceği duruma göre emekli olup olmayacağına karar vereceğini söyledi.

Yedi kez MotoGP şampiyonluğu bulunan Rossi, Ducati ile geçen 2 başarısız sezonun ardından Yamaha'ya dönmüştü. Doktor, 2013 sezonunda sadece 1 yarış kazanmış ve Marquez-Lorenzo-Pedrosa üçlüsüne yeterince yaklaşamamıştı.

2014 sezonuna erken hazırlanmaya başlayan Rossi, ilk iş olarak yarış mühendisi Jerry Burgess ile 2014 sezonunda birlikte çalışmayacaklarını açıklamıştı.

İtalya'da bir röportaj veren Rossi, 2014 sezonunun zor olacağını belirtti.

"Şef mühendisimi değiştirdim ve dürüst olmak gerekirse ne olacağını bilmiyorum ama bunun doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Şubat ayından Haziran ayına kadar testler ve yarışlar olacak. Burada elde edeceğim sonuçlara göre de emeklilik kararımı vereceğim. Bu yüzden ileriye doğru bir adım atmam gerekliydi." dedi.

MotoGP'de devam etmek isteyen Rossi, 2016 sonuna kadar Yamaha'da kalmak istediğini belirtti.

"Devam etmek istiyorum ama rekabetçi olabilirsem devam etmek isterim. En azından geçtiğimiz seneye göre daha iyi olabilirsem, 2 sene daha yarışmayı sürdürebilirim."

"Yamaha'yla da konuştum ve bu benim hedefim. 3 sene daha yarışabilirim ve sonra 37 yaşında olacağım ve o zaman bırakabilirim. Gelecek yıl bir gelişme kaydetmemiş olursam, o zaman emeklilik kararımı verebilirim." dedi.

Ayrıca Rossi, takım arkadaşı Lorenzo'nun Bridgestone lastiklerini çok daha iyi kullandığını belirtti.

"Garajdan soğuk lastiklerle çıkıyor ve ilk turunu çok hızlı atıyor. Ayrıca hiç hata yapmıyor. Bu zamana kadar hep sert lastikleri kullandım ama şimdi yumuşak lastiklerle çalışmalıyım.    

07.12.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.