Red Bull Sea To Sky - Kemer

 

 

Gerçek Bir Ekstrem Ziyafeti: Red Bull Sea To Sky


Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından desteklenen Red Bull Sea to Sky'ın üçüncü organizasyonu ekstrem enduronun uluslararası yarışçılarını ve meraklılarını Antalya'da bir araya getirecek.

 

 

Kemer’de ilki 2010 yılından yapılan ve bu yıl 19-20-21 Ekim 2012 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Dünya Motosiklet yarış otoriteleri tarafından dünyanın en zorlu yarışları arasında gösterilmeye başlanan III. Red Bull Sea to Sky Kemer/ TÜRKİYE organizasyonu için geri sayım ve hazırlıklar başladı. Kemer’in başarılı kulüplerinden Kemer Enduro Motosiklet Kulübü tarafından hayata geçirilip, Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından desteklenen ve iki yıl gibi kısa sürede dünyada tanınan ekstrem spor organizasyonları arasında kendine yer bulan bu sıra dışı yarış organizasyonu ilçenin ve aynı zamanda ülkemizin tanıtımına büyük katkı sağlamaktadır.

Organizasyonu bu kadar ilginç kılan ise adından anlaşılacağı gibi motosiklet sürücülerinin denizden başlayıp Tahtalı Dağı’nın zirvesine yani gökyüzüne kadar süren doğa ile mücadelelerini konu alan bir yarış formatında olmasıdır. Sea To Sky yarış organizasyonuna bu yıl yerli ve yabancı olmak üzere 150 yarışçının katılması beklenirken, ekstrem enduro dalında dünyanın en iyi sporcuları arasında gösterilen İngiliz yarışçılar Graham Jarwis, Jonny Walker ve Alman yarışçı Andreas Lettenbichler kayıt yaptıranların başında gelmektedir.
 
Red Bull Sea to Sky 2012’ye kaydolan sürücülerin ülkelerinin alfabetik sıralı listesi şöyle: ABD, Almanya, Avustralya, Avusturya, Danimarka, Dominik Cumhuriyeti, Estonya , Guatemala, Güney Afrika, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsveç, İtalya, Romanya, Rus Federasyonu, Türkiye, Yunanistan.

19 Ekim tarihinde kayıt ve antrenmanlar ile başlayacak organizasyon, 20 Ekim Cumartesi günü Kındıl çeşme plajında tüm sporcular aynı anda start alarak sahil yarışında birbirlerine karşı kıyasıya mücadele verecekler. Yine aynı gün Kemer çevresinde bulunan dağlarda bulunan zorlu patikalarda orman yarışına katılacak sporcular Pazar gün yapılacak olan büyük yarışın sıralamasında kendilerine önlerde yer bulma mücadelesi verecekler. 21 Ekim Pazar gününe gelindiğinde sporcular Çamyuva sahilinde deniz seviyesinden start alarak zorlu patikalardan geçerek Tahtalı dağının 2.365 mt. zirvesinde kurulu finiş çizgisine ulaşmaya çalışacaklar.

REDBULL SEA TO SKY PROGRAMI

19 Ekim 2012 Cuma

Kayıt: 09:00-19:00
21:00 Cumartesi plaj ve orman yarışları, yarışçı brifingi – Otel yarış merkezi

20 Ekim 2012 Cumartesi

Plaj Yarışı: 09:15 – 09:45 Antrenman, 10:00 Yarış startı
Orman Yarışı: 12:00 Orman yarışı startı ( Orman etabı 29 km. )
21:00 Olimpos dağ yarışı, yarışçı brifingi – Otel yarış merkezi

21 Ekim 2012 Pazar

Olimpos dağ yarışı:
09:00 Olimpos dağ yarışı için, Çamyuva sahiline gidiş
10:00 Olimpos dağ yarışı startı ( Olimpos dağı etabı 60 km )
Olimpos dağ yarışı finişinde ( tahtalı teleferik üst istasyonda 2365m. ) ilk üçe kupa töreni
20:00 Madalya töreni, yarış merkezi otelde

Kaynak : TMF

17.10.2012


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.