Polislere Motosiklet Dersi

Kenan Sofuoğlu'ndan polislere motosiklet dersi


Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, motosikletli polislere, gönüllü ders veriyor. Memleketi Akyazı ilçesinde yaptırdığı pistte polis memurlarına ders veren Sofuoğlu, yağışlı havalarda ve virajlı yollarda polis memurlarının kaza yapmaktan korunmaları konusunda bilgiler verdi.

Yaklaşık 30 polis memurunu pistte ağırlayan Sofuoğlu, sırasıyla arkasına alarak tur attığı polisleri daha sonra etrafına toplayarak, uyarılarda bulundu.

Aralıklarla sürecek olan eğitimlerle, motosikletli polis memurlarının daha güvenli şekilde hizmet verebilmesi amaçlanıyor.

Dünya Süpersport Şampiyonu Sofuoğlu, eğitimlerin ardından AA muhabirine, gönüllü olarak verdiği eğitimlerle, polislerin güvenli bir şekilde hizmet vermesini amaçladığını anlattı.

Normal bir motosiklet kullanıcısına eğitim vermekte zorlandığını aktaran Sofuoğlu, “Ama motosiklet konusunda temel şartları iyi biliyorum ve bunları polis arkadaşlarımıza anlatmaya çalıştım. Onun dışında yaptığımız parkur, normal bir motosiklet kullanıcısı için kolay bir yer değil. Burada eğitim görmeleri onlar için çok faydalı olacak” dedi.

Sofuoğlu, motosiklet kullanımının büyük dikkat gerektirdiğine dikkat çekerek, polis memurlarının aralıklarla alacakları eğitimlerin ardından iyi bir motosiklet kullanıcısı olacağını söyledi.

Eğitimleri gönüllü verdiğini vurgulayan Sofuoğlu, “Burada eğitim aldıktan sonra polis arkadaşlarımız daha güvenli ve iyi hizmet verecek. O amaçla bu eğitimi düzenliyoruz zaten. Bence çok güzel oldu. Ama bu tek seferde olmaz. Bu eğitimleri aralıklarla yapacağız. Bazı arkadaşlarımız yeni yeni kullanmaya başladı. Onlara daha özenli eğitim veriyoruz. İnşallah ilerleme olacak” diye konuştu.

Sofuoğlu, motosikletli polis memurlarının tehlikeli bir görev üstlendiğini belirterek, şöyle devam etti:
“Polis arkadaşlarımız adım adım kendilerini geliştirecek inşallah. Şu anda bile içlerinde çok hızlı olanları var. Hatta bazı arkadaşlarımız, parkurda çok iyi yol aldı. Ben sadece tehlikeli konularda yapmaları gerekenleri anlattım. Bu şekilde devam ederse eğitimler, iyi bir motosiklet kullanıcısı olacaklar.”

“Daha zamanları var”

Polis memurlarının biraz zamana ihtiyaç duyduğuna işaret eden Sofuoğlu, bu amaçla eğitimlere devam edeceklerini anlattı.

Polislerin özellikle virajlarda dikkat etmesi gerektiğini belirten Sofuoğlu, “Benim onlara anlatmak istediğim en önemli şey viraj konusuydu. Çünkü çok sayıda arkadaşımız virajı nasıl alacağını bilmediği için kaza yapıyor. Ben de burada onu anlatmaya çalıştım. Zaten içlerinde bu konuları bilenler de vardı. Bilmeyenler de gayet dikkatlice dinledi” ifadelerini kullandı.

Motosikletin daha çok uygulamaya dayalı bir spor olduğuna dikkati çeken Sofuoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Daha zamanları var. Birkaç eğitim turunun ardından arkadaşlarımızın işleri daha az tehlikeli olacak. Motosiklet zaten anlatmaktan çok uygulayarak öğrenilen bir araç. O yüzden biraz daha zamana ihtiyaçları var. Motosikletlerini tanıdıkça rahatlayacaklar. ben de zemin konusunda uyarılarda bulundum. Eminim ki 4 eğitimin ardından arkadaşlarımız motosiklet konusunda usta olacak."

Yarışlardan kalan zamanında memleketi Sakarya'da kaldığını ifade eden Sofuoğlu, isteyen herkese gönüllü olarak yardım edeceğini anlattı.

Sofuoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Ben, yarışmalarım olmadığı zamanlar da Sakarya'dayım. Memleketimdeyken bu tür konularda herkese yardımcı olmaya çalışıyorum. Sadece polis değil, buradaki tüm vatandaşlarımıza yardım etmeye çalışıyorum. Motosiklet konusunda isteyen herkese yardım ederim.

Polis arkadaşlarımız istedikleri zaman piste gelebilirler. Ben burada olayım ya da olmayayım istedikleri zaman gelip motosiklet kullanabilirler. Burada motosiklet kullanarak kendilerini geliştirirler. İnşallah faydalı bir eğitim olur.”

Kaynak: AA - Hurriyet.com.tr

09.06.2012


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.