Pist Yarışları 7 Ayağa Çıkarıldı

 

   

Pist Yarışları 7 Ayağa Çıkarıldı


Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu, İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde pist yarışlarıyla ilgili toplantı yaptı.

 

 

İzmir’de 15 Mayıs Çarşamba günü bir araya gelen TMF Yönetim Kurulu üyeleri, toplantı öncesi çeşitli illerden İzmir Ülkü Yarış Pisti’ne antrenman yapmak üzere gelen sporcularla sohbet etti. Daha sonra toplantıya geçen TMF Yönetim Kurulu üyeleri, pist yarışlarının 7 ayağa çıkarılmasına karar verdi. Bu hafta sonu İzmir’de yapılacak yarışta 'Egem' virajını iptal ederek daha güvenli bir sürüş gerçekleştirilmesini sağladı.

7 AYAĞIN 6’SI SAYILACAK
TMF Yönetim Kurulu aldığı kararla 7 ayağa çıkardığı pist yarışlarını sporcularımızın lehine olacak şekilde 6 ayak üzerinden değerlendirmeye alarak, her yarışçının en düşük puan aldığı yarış sonucunun sayılmamasına karar verdi. Özellikle İzmir seyircisi ve Ege Bölgesi yarışçılarımızla diğer sporcularımızın yoğun isteği üzerine, Türkiye Pist Şampiyonası’nın 2. Ayağı İzmir’de, kalan 5 ayak ise İstanbul Park’ta koşulacak.

İSTANBUL PARK VE SPORCULARDAN BÜYÜK ÖZVERİ

Yarışları, ülkemizin dünya standartlarındaki yarış pisti İstanbul Park tesisinde yapmanın sporumuzun gelişmesi açısından önemini değerlendiren TMF yönetimi, ücretlendirme noktasında başvuruda bulunduğu İstanbul Park yetkililerinden olumlu cevap aldı.

Türkiye Şampiyonası’nın bu tesiste gerçekleştirilebilmesi açısından daha önce pist kullanım ücretini yüzde elli oranında indiren pist işletmesinin kararının ardından, pist yarışçılarımızın çoğunluğu da yarış bütçesine katkıda bulunabileceklerini belirterek, büyük özveride bulundular.

BAŞKAN UÇAR: PİST YARIŞLARINI DA KULÜPLERİMİZ YAPACAK

Federasyon çatısı altındaki kulüplerimizin gelişmesi ve güçlenmesi açısından çalışmalar yürüttüklerini belirten TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, “İstanbul Park’ta yapılacak yarışların kulüplerimiz tarafından gerçekleştirilmesi sonucunda kulüplerimizin organizasyon gücü artacak” dedi. Başkan Uçar ayrıca yaz sezonu içerisinde kulüplerimize eğitim desteği olarak ek maddi imkan sağlayacaklarını ve bu şekilde kulüplerin güçlenmesini temin edeceklerini ifade etti.

Kaynak: TMF

16.05.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.