Pirelli Diablo Rosso IV Corsa 200/55ZR17 (78W)

Fiyat:
11.943,60 TL
1.244,13 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo Kargo Bedava
DIABLO ROSSO™ IV Corsa kimler için tasarlandı?
DIABLO ROSSO™ IV Corsa özellikle:

Bir superport veya hypernaked motosiklet sahibi olarak virajlı yollarda ve dağ geçitlerinde sportif sürüşleri seven ve motosikletinin sportif performansını en iyi şekilde ortaya çıkaran bir lastik isteyen;

Modifiyeyi seven, performans parçaları kullanan ve motosikletinin ayarlarına özen gösteren motosiklet sürücüleri için idealdir. Bu sürücüler kullanım tarzı ve kullandıkları yüksek performans ekipmanlarına göre motosikletleri için optimum ayarları bulmaya çalışır.
 
DIABLO ROSSO™ IV Corsa'nın başlıca avantajları
Mekanik yol tutuş seviyesini artıran yenilikçi hamurların kullanılmasının yanı sıra zemin ile daha fazla temas alanı sağlayan daha slick desen tasarımı sayesinde kuru zeminde daha fazla yol tutuş,

Üstün manevra ve hakimiyet ile keskin geri bildirim. DIABLO ROSSO IV Corsa'nın karkasında kullanılan yenilikçi teknolojiler, lastiğin asfalttaki mikro girinti ve çıkıntıları yakalayarak keskin bir geri bildirim ve kontrol hissiyatı sağlamakta;

Kesikli yıldırım formunda gelen desen tasarımının özellikleri sayesinde çok sayıda sürüşte dahi tutarlı performans, Lastik gerilimlere karşı aşırı dirençli ve hamurları yeni yerleşimi ile optimum termal denge sunmakta.
 
YAPILAR
DIABLO ROSSO™ IV CORSA, DIABLO ROSSO™ IV ile aynı yenilikçi yapıları kullanıyor.

Pirelli rijit sicim teknolojisi:
Daha rijit sicimler daha az sayında sonlanma sayısına (uca) sahip ve hamur için daha geniş bir alan bırakarak lastiğin zemine uyumunu ve yolla temas hissini artırmakta. Bu da sınırları zorlarken dahi tam hakimiyeti sağlar.

0° sicimler ve örgüler arasında ayarlanmış ön gerilim oranı:
Profil boyunca farklılaştırılan yapısal rjitlik üstün bir sürüş deneyimi sunar.
 
PROFİL
DIABLO ROSSO™ IV CORSA, Pirelli'nin Dünya Superbike Şampiyonasında kazandığı deneyim ile geliştirilen ve DIABLO ROSSO™ IV ile aynı yenilikçi yapıları kullanıyor.

Çok yarı-çaplı profiller, yatıktan dik konuma çok hızlı geçebilmeyi ve çok hızlı yön değişimlerini mümkün kılarken profilin omuz bölgesinin daha düz olması ise viraj alırken yüksek yol tutuş ve hassas çizgi tutturabilmeyi sağlıyor.

Ön lastik, hızlı yön değişimi kabiliyeti sayesinde sürücüyü daha erken viraja yatmaya teşvik ederek kıvraklık ve hakimiyeti daha da ileri bir düzeye taşımakta. Geniş profil, yatış açılarında sunduğu daha geniş bir temas alanı ile üstün viraj kararlılığı da sunuyor. Arka lastikte de ön lastik ile benzer hamur yerleşimi ve geometri kullanımı ile takımın senkronize çalışması sağlanmış.
 
HAMURLAR
Hem arka hem de ön lastiklerde daha geniş yumuşak alan sunan Çift Hamurlu yerleşim

Ön Lastikler
Görece daha sert tamamı silika orta kısım yüksek hız kararlılığı ve aşınma direnci sağlamakta.
Omuzlardaki daha yumuşar katman ise 25° üzerindeki yatış açılarında devreye girer ve daha fazla tutuş ve muhteşem temas hissi sunar. Yüksek erime noktasına sahip reçineler ile tamamı silikadan imal hamur.

Arka Lastikler
Arka lastik hamurları ön lastik ile uyum içinde çalışmak üzere geliştirildi.
Tamamı silika orta kısım her koşulda üstün yol tutuş ve hızlı viraj çıkışlarında erken gaz açabilmeyi sağlar. Yarış hamurlarından türetilen daha yumuşak omuz hamuru Pirelli yarış ürünlerinde kullanılan SC serisi hamurlara benzer yapıdadır. 100% karbon siyahından ibaret bu hamur hızlı ısınmayı ve 25° üzeri yatış açılarında inanılmaz düzeyde ivmelenebilmeyi sağlar.
 
DESEN
DIABLO ROSSO™ IV CORSA'ün desenii, maksimum temas alanı sayesinde daha fazla yol tutuş sağlamak üzere DIABLO ROSSO™ IV'ün daha slick versiyonu olarak geliştirildi.

Orta kısımdaki oluklar, Pirelli patentli YILDIRIM olukların daha slick bir evrimi. YILDIRIM deseni, hız arttıkça doğrultu kararlılığı, düzenli aşınma ve su tahliyesi sağlamak üzere tasarlandı. YILDIRIM desenin slick orta kısmı ile sağlana ekstra yapısal esnemezlik lastiğin çok sayıda agresif sürüşten sonra dahi tutarlı performans vermesini sağlıyor.

Daha az sayıdaki yanal oluklar orta yatış açılarında yol ile daha fazla hamurun temas etmesi ile virajda lastiğin daha sağlam basmasını ve daha yüksek yanal itiş vermesini sağlamakta. Geniş slick omuz alanı ise aşırı yatış açılarında üstün viraj desteği sunuyor.
 
AVANTAJLARI & PERFORMANS
DIABLO ROSSO™ IV'ÜN DAHA VAHŞİ VERSİYONU

Yeni hamurların yanında daha slick desen ile kuru zemin koşullarında daha fazla yol tutuş.

Rijit sicim teknolojisi ve yeni hamur yerleşimi sayesinde daha gelişmiş agresif sürüş karakteri.

Pirelli patentli YILDIRIM oluğun kapsamlı bir evrimi olan yeni desen tasarımı ile birlikte yeni hamur yerleşimi sayesinde çok sayıda agresif sürüş sonrasında dahi tutarlı performans.

 
 
DIABLO ROSSO™ IV Corsa

 

Detaylar

+
ÖZELLİKLERİ

Pirelli patentli YILDIRIM oluğun kapsamlı evrimi

*Compared to DIABLO ROSSO™ IV

AVANTAJLARI

Çok sayıda agresif sürüş sonrasında dahi tutarlı performans

+
ÖZELLİKLERİ

Daha az yanal oluk ile orta yatış açılarında asfalta daha fazla temas alanı*

*DIABLO ROSSO™ IV'e göre

AVANTAJLARI

Virajda daha rijit ve daha fazla yanal itiş

+
ÖZELLİKLERİ

Daha geniş slick omuz alanı*

*DIABLO ROSSO™ IV'e göre

AVANTAJLARI

Aşırı yatış açılarında üstün viraj desteği

+
ÖZELLİKLERİ

Hem arka hem de ön lastiklerde daha geniş yumuşak alan sunan Çift Hamurlu yerleşim*

*DIABLO ROSSO™ IV'e göre

AVANTAJLARI

Virajda üst düzey yol tutuş

 
 
Teknik Özellikler
Genişlik200
Yükseklik55
Çap17
Yük İndeksi78
Hız İndeksiW
Kullanım AlanıARKA
Diğer Özellikler
Stok Kodu10380709
MarkaPirelli
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)2
8019227397833

      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.