Pirelli Diablo Rosso IV 110/70R17 54H ve 150/60R17 66H

Fiyat:
14.341,20 TL
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Pirelli Diablo Rosso IV 110/70R17 54H ve 150/60R17 66H
CEHENNEM KADAR SICAK

 


 
DIABLO ROSSO™ IV kimler için tasarlandı?
Yeni DIABLO ROSSO™ IV motosikletlerinin potansiyelini açığa çıkarmak üzere hızlı manevra, üstün yol tutuş ve sportif hissiyat sağlayan bir cadde lastiği isteyen en tatmin olmaz motosiklet sürücülerini dahi memnun etmek amacıyla tasarlandı. 

Yeni DIABLO ROSSO™ IV, supersport, hypernaked veya cadde endurosu motosiklete sahibi olup da daha dinamik bir sürüş tarzını seven ve bir lastikten her türlü asfalt zeminde yüksek yol tutuş ile birlikte motosikletlerinin yüksek performansından en iyi şekilde faydalanmak isteyen sürücülere adanmıştır.
 
 
İlk bakışta DIABLO ROSSO™ IV: 
- Beş milyondan fazla satan DIABLO ROSSO™ ailesinin dördüncü nesli 
- Sürüşün her aşamasında üstün yol tutuş, keskin geri bildirim ve optimum araç hakimiyeti 
- Frenlemede muhteşem tutuş, aşırı yatış açılarında daha yüksek çekiş ve viraj çıkışlarında harika itiş 
- Her ebat için özel olarak geliştirilen teknik spesifikasyonlar 
- FIM Superbike Dünya Şampiyonasında kazanılan deneyimlerle türetilen yenilikçi profiller 
- 190/55ZR17 ve üzeri ebatlarda yarışlardan türetilmiş daha rijit Lyocell yapı 
- Sürücü girdilerine yıldırım hızında gidon tepkisi ve viraj alırken pürüzsüz geri bildirim 
- Tamamı silika çift hamur ön lastik 
- Ebada göre iki veya üç hamurlu tepe&taban teknolojisi kullanan arka lastik 
- Hem ön hem de arka lastiklerde zengin silika oranına sahip çoklu hamurlar 
- Hem ıslak hem de kuru cadde koşullarında üstün performans
 
 
DIABLO ROSSO™ IV  özellikler:
- Bir superport veya hypernaked motosiklet sahibi olarak virajlı yollarda ve dağ geçitlerinde sportif sürüşleri seven ve motosikletinin sportif performansını en iyi ortaya çıkaran bir lastik isteyen;
- Motosikletini çoğunlukla hafta sonu kısa şehir dışı yolculuklar için yalnız veya artçılı kullanan ve her türlü hava koşulunda sportif sürüş zevki arayan;
- Sportif cadde endurosu motosiklet sahibi olarak araçlarını orta ve uzun mesafeli sürüşlerde kullanan ve güzergahın virajlı bölümlerinde sportif sürüşten ödün vermek istemeyen sürücüler için ideal seçimdir.
 
 
DIABLO ROSSO™ IV'ün başlıca avantajları :
- Son nesil 200+ HP üreten motosikletlerin gücü ile çok daha iyi baş edebilen yenilikçi yapılar ve yarış teknolojilerinden türetilen profiller sayesinde frenlemede üst düzey yol tutuş, yatışlarda üstün yanal itiş ve hızlanmada fevkalade çekiş, 
- Üstün sürüş kontrolü için sürücünün her hareketine keskin ve anında geri bildirim. Karkasa uygulanan yenilikçi teknolojiler DIABLO ROSSO™ IV'ün, her durumda akıcı ve keskin bir geri bildirim vermek üzere asfalttaki mikro pürüzlere optimum tutunmasını sağlar;
Hem kuru hem de ıslak asfaltta çıtayı belirleyen performans. Bu da üstün su tahliyesi için optimize edilmiş desen ile birlikte çalışan tamamı silika hamurlar sayesinde mümkün kılınmıştır.
 
 
DIABLO ROSSO™ IV'ün supersport serisindeki konumu :
DIABLO ROSSO™ IV, üstün ıslak zemin performansı ve uzun kilometre ömrünü sportif cadde performansı ile bir arada sunan, Pirelli'nin yüksek performanslı supersport lastik ailesinin bir üyesidir. 

Aslen kuru koşullarda pistte kullanılmak üzere tasarlanan DIABLO™ Supercorsa SP ile kıyaslandığında uzun kilometre ömrü ve ıslak zemin karakteri ile DIABLO ROSSO™ IV, cadde karakteri daha baskın bir lastiktir.


Pirelli'nin yarış cadde lastikleri portföyünden başka bir lastik olan ve hem pist hem de caddede kullanılmak üzere tasarlanmış DIABLO ROSSO™ Corsa II ile karşılaştırıldığında ise DIABLO ROSSO™ IV, daha uzun kilometre ömrü ve daha iyi ıslak zemin performansı sunuyor.
 
 
Hamur :
Ön lastik iki hamur kullanılarak üç bölgeye ayrılmışOrta şerit, daha yüksek silika içeriğine sahip (tamamı silika) görece daha sert bir hamura sahip olup taban genişliğinin yaklaşık %50'sini teşkil etmekte. Bu da viraja yatarken daha pürüzsüz bir hissiyat vermek adına 35° yatış açılarına kadar temas yüzeyinin aynı hamurda kalması anlamına geliyor;

- Yine yüksek silika oranına sahip omuz şeritleri daha yumuşak bir hamura sahip olup, çok düşük sıcaklıklarda dahi mükemmel yol tutuş sunmakta.

- Arka lastik için iki farklı çözüm geliştirildi; buradaki amaç farklı güç ve ağırlıktaki motosikletlere uyumu optimize ederek daha yüksek verim alıp her motosikletin dinamik özelliklerini daha da öteye taşımak.

- Arka lastiklerde 190/50 ZR 17'ye kadar (bu dahil) olan ebatlar, daha çok orta segmentteki motor hacmi aşırı yüksek olmayan motosikletlerde kullanıldığından Cap&Base (Tepe ve Taban) yerleşimli iki hamur olarak tasarlandı. Tabandaki (yani orta şeritteki yere basan ve omuz hamurlarının altına uzanan hamur) tamamı silikadır ve hem hızlı ısınmayı hem de uzun kilometre ömrü sağlarken lastiğin tüm profilinde optium termal dengeyi kurar. Yine yüksek silika içerikli omuz hamurları görece daha yumuşak olup, hem hızlı ısınmayı hem de bir yarış lastiği kadar tutuş sağlayarak geniş bir çalışma sıcaklık aralığı sunmak üzere DIABLO ROSSO IV için özel olarak geliştirildi.

-  190/55 ZR 17 ve üzeri arka lastikler ise üç farklı hamur kullanımı ile beş farklı bölgeye ayrıldı:
Görece daha dayanıklı orta hamur yüksek hızlarda kararlılık, düzenli aşınma ve kilometre ömrü sağlarken içeriğindeki yüksek orandaki silika ise hızlı ısınma ve ıslak zeminlerde üstün kimyasal tutuş sağlıyor;

Omuz hamurları ile orta şerit hamuru arasında kalan geçiş hamuru, görece daha yumuşaktır ve orta yatış açılarında devreye girer. Hem kuru hem de ıslak zeminlerde üstün kimyasal yol tutuş sağlayan tamamı silika hamurdan ibarettir. Omuz hamurları %100 Karbon Siyahı olup doğrudan Endurance yarışlarında kullanılan DIABLO SUPERCORSA SC'den türetilmiştir. Bu hamur termal dengesini sağlayan Cap&Base yerleşimi ile tam yatış açısında destek ve hızlanma sırasında çekiş sağlarken son nesil supersport motosikletleri ürettiği tork ile de baş edebilmektedir.
 
                         
                        
 
Profiller :
Pirelli, yarış için hazırlanmış cadde motosikletlerinin katıldığı yarışlardan elde edilen know-how'dan faydalanarak DIABLO™ Superbike serisi için geliştirilen teknolojilerini supersport cadde lastiklerine uygulamakta.

DIABLO ROSSO™ IV profilleri dolayısıyla yarış teknolojisinden gelmekte olup lastiğin kullanım ve hakimiyet karakterini en üst seviyeye taşıyan çok yarıçaplı bir tasarım ile özdeşleşmiştir. Orta kısmı ani yatabilmeyi ve hızlı yön değiştirebilmeyi sağlamak üzere daha keskin bir profile sahip. Yanal kısımlarda ise profil kavisi, temas alanını artırarak virajda maksimum çekişi sağlamak amacıyla daha az keskin tasarlandı.

Selefi DIABLO ROSSO™ III ile karşılaştırıldığında 200/55 ZR 17 arka lastik profili orta kısımda 10 mm daha yüksek ve kenarlarda 9 mm daha geniş. Aynı zamanda, omuzlardaki kavis de çekişte avantaj sağmak adına viraj desteği verecek şekilde optimize edildi.

Ön lastik de arka lastiklere benzer tasarım unsurları ile takımın mükemmel dengeli ve nötr karakterde olmasını sağlıyor.
 
Desen Tasarımı :
DIABLO ROSSO™ IV'ün desen tasarımında yer alan ikonik yıldırım deseni daha sportif bir sürüş için omuzlarda daha fazla slick alan bırakıyor.

Hem ön hem de arka lastiklerde kullanılan “yıldırım” tasarımı kullanılmış  Bu tasarımın düzenli aşınmayı teşvik için belirlenen yerleşimi aynı zamanda motosiklet dikken etkili su tahliyesi sağlar.

Orta kısımda yer alan desenin etrafındaki yan oluklar, ilk yatış açılarında lastiğin olması gereken şekli almasını sağlarken su tahliyesine de devam ederek DIABLO ROSSO™ IV'ün ıslak zeminlerde bile güvenle performans vermesini garanti eder.

Selefi ile karşılaştırıldığında, ön lastiğin desen tasarımı boş/dolu oranının %30 azaltmak üzere optimize edilmesi ile otuzbeş derecenin üzerindeki yatış açılarında daha fazla slick alan yaratılmıştır.

Arka lastikte ise tam tersi uygulanarak boş/dolu oranı orta kısımda azaltılmıştır. Bu değişiklik DIABLO ROSSO™ IV'ün aslen ön lastiğin üstlendiği su tahliye kapasitesinden ödün vermeden daha düzenli aşınmayı teşvik etmekte ve yüksek hızlarda daha fazla kararlılık sağlamakta.
 
Yapı :
DIABLO ROSSO™ IV'te Pirelli, konfordan ödün vermeksizin maruz kaldığı farklı seviyelerdeki gerilimlere mükemmel bir şekilde adapte olabilen, yarış teknolojilerinden devşirilmiş sıfır derece çelik kuşaklı bir yapı kullanıyor.

Selefi DIABLO ROSSO™ III ile karşılaştırıldığında ön lastiğin yapısındaki daha rijit olan Rayon 'sicimler' daha az sıklık ile karkası oluşturmuş (-%20)Bu yerleşim de kauçuk hamura daha fazla yer bırakarak sönümleme özellikleri sayesinde daha iyi bir sürüş hissi ve hassasiyeti sağlar.

Gücü 200 beygirin üzerinde olabilen supersport ve hypernaked motosikletlerde kullanılan 190/55 ZR 17 ve üzeri arka ebatlar üç damarlı Lyocell yapıya sahiptir ve bu yapı, cadde lastiklerinde kullanılan sıradan yapılara göre kayda değer oranda daha az deforme olmaktadır. Yenilikçi Lyocell karkas, Pirelli'nin MOTUL FIM Superbike Dünya Şampiyonasında kazandığı deneyimler sayesinde geliştirilmiş bir teknolojidir.Sonuç ise viraj girişte ve sert hızlanmalarda ortaya çıkan aşırı gerilimlere daha fazla direnç gösterebilen bir yapıdır.

190/50 ZR 17 ve küçük ebatlar ise selefinden daha rijit olan Rayon bir yapıya sahip. Bu tip bir karkas, tıpkı ön lastikte olduğu gibi, profil boyunca lastiğin rijitliğini daha iyi ayarlanabilmesini sağlamak üzere kauçuk hamura daha fazla yer bırakmakta.

Ön ve arka yapılar, sürücüye güvenlik ve kontrol hissini en net şekilde yansıtmak adına en gelişmiş elektronik kontrol sistemleri ile birlikte uyum içinde çalışır.

 

DIABLO ROSSO™ IV

DETAYLAR

+
ÖZELLİK

Ebada özel tasarlanan yapılar:
190/55 ZR 17 ve üzeri ebatlarda WSBK'dan türetilen 3 damarlı LYOCELL™ telli karkas
190/50 ZR 17 ve daha küçük ebatlarda daha rijit RAYON sicimler

ETKİ

Tüm yatış açılarında ve yüklerde optimum yere basan alan, motosikletlerin ürettiği yüksek güce üstün dinamik cevap, daha hızlı gidon tepkisi

+
ÖZELLİK

Karkası oluşturan daha az sayıda tel sayesinde hamura kalan daha fazla alan

ETKİ

Bozuk asfaltta düşük lastik gürültüsü

+
ÖZELLİK

Daha az boş/dolu oranına sahip geçiş bölgesi

ETKİ

Orta yatış açılarında daha fazla yere basan alan ve daha iyi gerilim dağılımı sayesinde daha iyi yol tutuş

+
ÖZELLİK

Omuzlarda yumuşatılmış kavislere sahip yeni ön profil

ETKİ

Maksimum yatış açısında daha geniş temas alanı
Gelişmiş sürüş hakimiyeti için viraj alırken sürücü girdilerine yıldırım hızında gidon tepkisi pürüzsüz geri bildirim

+
ÖZELLİK

Cap&Base çoklu hamur yerleşimi

ETKİ

Hızlı ısınma ve gelişmiş termal denge

+
ÖZELLİK

FLASH™ (yıldırım) desen tasarımı

ETKİ

Hız arttıkça ve hava kötüleştikçe daha fazla su tahliyesi ile üstün kararlılık

+
ÖZELLİK

Tamamı silika ön ve arka hamurlar

ETKİ

Hem kuru hem de ıslak zeminde sağlam kimyasal tutuş
Hem ıslak hem de kuru cadde koşullarında üstün performans

 
Teknik Özellikler
Ebat - Ön ve Arka Takım110/70-17 ve 150/60-17
Diğer Özellikler
Stok Kodu10380945-10380713
MarkaPirelli
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Garanti (Yıl)2

      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.