Pirelli Diablo Rosso Corsa II GeliyorPirelli, FIM Dünya Superbike Şampiyonasının resmi lastik tedarikçisi olarak geçirdiği 15 yıllık sürede kazandığı deneyim ile Diablo Rosso Corsa II’yi yaratmak için en iyi yarış pisti ve cadde teknolojilerini bir araya getirdiğini söylüyor. Diablo ailesinin bu son üyesi Mart 2018’den itibaren tüm Dünya’da piyasaya sunulacak.


2010 yılında Diablo Rosso Corsa piyasaya çıktıktan sonra çok şey değişti. Motosikletlerin tork ve güç değerleri önemli ölçüde yükselirken sofistike çekiş kontrol sistemleri ve viraj ABS’sinin de katılımı sürücülerin bu performans kazanımlarını daha yüksek yatış açılarında uygulamasına imkan verdi. Bu gelişmeler göz önünde tutularak Pirelli Diablo Rosso Corsa II tasarımının özünde ön lastik için yatıkken dönüş (kontra) ve frenleme, arka lastik için ise viraj ortası ve çıkışında maksimum yatış açısında tutuş amaçlanmış. Üretici firmanın bildirdiğine göre sonuç ise fevkalade yüksek performans ve daha fazla kilometre ömrü ile birlikte her koşulda güven veren ‘hissiyat’ sunan bir lastik.

 


Diablo Rosso Corsa II, ön lastikte iki hamurun üç bölgede ve arka lastikte üç hamurun beş bölgede kullanıldığı ilk çok hamurlu Pirelli lastiği. Pirelli, bu yerleşimin “modern motosikletler için ideal kombinasyonu” yaratmaya yardımcı olduğunu belirtiyor. Pirelli'nin yenilikçi profiller olarak tarif ettiği öğeler ile birlikte yarıştan türetilen yeni bir yapı ve yeni bir desen tasarımı ile Diablo Rosso Corsa II’nin “piste dahi çıkabilecekleri mükemmel bir cadde lastiği isteyen sürücüler için en iyi dengeyi” sağladığı iddia ediliyor.

2004 yılından beri FIM Dünya Superbike Şampiyonasının münhasır lastik tedarikçisi olarak Pirelli’nin yarışlardaki en önemli stratejisi, tüm üreticilerin motosikletlerinde çalışarak zafer getiren teknolojiler geliştirmek olmuştur. Bu teknolojileri cadde çözümleri için kullanan Pirelli’nin iddiası: ‘Ne yarıştırdıysak onu satıyoruz, ne satıyorsak onla yarışıyoruz’. Pirelli, yeni Diablo Rosso Corsa II’lerin “bu ilkenin altında yatan gerçeğe” parmak bastığını söylüyor.

Diablo Rosso Corsa II’nin hedefinde orta-yüksek performanslı motosikletler kullanarak sadece pistte değil, cadde de spor sürüşün tadını çıkaran sürücüler bulunuyor. Pirelli’ye göre tipik müşterisi “günlük kullanımın zorluklarına karşı savaşmaya hazır, hızlı ısınan, spor kıvraklık, mükemmel yol tutuş ve tutarlı performans sunan” bir lastik isteyen sürücüler. Lastik üreticisi artık pist performansını cadde çok yönlülüğüne taşıdığını iddia ediyor – çünkü Pirelli’ye göre her gün, yarış günü.
HER GÜN YARIŞ GÜNÜ
 
DIABLO ROSSO™ CORSA II, Pirelli’nin yarış pisti performansını caddede çok yönlü kullanıma taşıyan ilk çok hamurlu motosiklet lastiği.
 
•  Dünya Superbike Şampiyonası ortamında geliştirilen Pirelli teknolojisi
•  Ön lastikte iki farklı hamurun üç bölgede kullanıldığı Çift-Hamur teknolojisi
•  Arka lastikte beş farklı bölgeye ayrılmış üçlü hamur
•  Yeni desen tasarımı
 
ÖZELLİK ETKİSİ AVANTAJI
%100 Silika ve Karbon Liflerinin yenilikçi bileşimleri ile önde iki arkada üç hamur Her koşulda ve yatış açısında daha fazla yol tutuş Caddede ve pistte, kuru ve ıslak zeminde gelişmiş güvenlik ve güven
Yarış teknolojilerinden türetilen yapı ve profil Daha kıvrak ve daha isabetli Virajda iyileştirilmiş araç kontrolü ile birlikte gelişmiş hissiyat
Omuzlarda slick (pürüzsüz) olmak üzere yeni diş deseni Temas alanı optimizasyonu Daha fazla tutuş ile birlikte düzenli aşınma
 

EBATLAR


ÖN
120/70 ZR 17 M/C (58W) TL
ARKA
160/60 ZR 17 M/C (69W) TL
180/55 ZR 17 M/C (73W) TL
180/60 ZR 17 M/C (75W) TL
190/50 ZR 17 M/C (73W) TL
190/55 ZR 17 M/C (75W) TL
200/55 ZR 17 M/C (78W) TL

 

05.12.2017


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.