Pirelli ANGEL™ GT II, Italyan Motociclismo dergisinin düzenlediği karşılaştırmalı Spor Touring lastik testini birinci tamamladı.

 

Milan'lı markanın çıkardığı yeni lastik, hem ıslak hem de kuru koşullarda yapılan tüm ölçüm testlerinde en yüksek puanı alırken, 7000 kilometre sonrasında en az aşınmayı gösterdi.

 

 

Yeni Pirelli ANGEL™ GT II, saygın İtalyan Motociclismo dergisi tarafından düzenlenen karşılaştırmalı Sport Touring lastik testinde birinci gelerek, piyasaya çıktığı gibi sınıfının yeni mihenk taşı oldu.
 

Güvenlik ile birlikte kilometre ömrü, ıslak zemin performansı ve kuru zemin performansı bakımından Sport Touring segmentinin kurallarını baştan yazan lastik olarak lanse edilen ANGEL™ GT II, 100 yıllık geçmişi ile saygın İtalyan dergisinin de tasdik ettiği üzere, kesinlikle verdiği sözleri tutuyor.
 

Yenilikçi değişken tel ucu sayısına sahip karkas ve yüksek oranda silika içeren hamurları ile birlikte yarışlarda kullanılan geçiş lastiklerinden türetilen yeni desen tasarımının yanı sıra elektronik sürücü destekleri ile olan mükemmel etkileşimi, ANGEL™ GT II’nin segmentinde mihenk taşı olmasını sağlıyor.
 

Motociclismo dergisinin Haziran 2019 sayısında yayınlanan karşılaştırmalı testte, Pirelli ANGEL™ GT II, test sürücüleri tarafından Metzeler ROADTEC™ 01Bridgestone Battlax T31Dunlop RoadSmart III ve Continental Road Attack 3 ile karşılaştırıldı. Önde 120/70 ZR17 ve arkada 180/55 ZR17 ebatlarındaki lastikler beş BMW R 1250 RT motosiklete takıldı ve fabrikanın tavsiye ettiği lastik basınçları olan önde 2,5 bar ve arkada 2,9 bar kullanıldı.
 

 

 

Test birkaç aşamada gerçekleştirildi. İlk aşamada bu beş BMW, beş farklı amatör gezgin tarafından, her 50 kilometrede bir motorları değiştirmek suretiyle, Milan’dan Sicilya’ya gidiş-dönüş sürüldü. Tipik touring koşullarını oluşturacak şekilde tasarlanmış, yani bir kısmı otoyol, bir kısmı virajlı yollar ve bir kısmı da kırsal bölgelerden geçen yollardan oluşan bir güzergahta sürüş gerçekleştirildi. Daha sonra bu beş sürücüden bir değerlendirme formu doldurmaları istendi. Ardından Motociclismo editörleri, motosikletleri Milan’dan ölçümlü testlerin yapıldığı Continental’lin Almanya’daki test alanı Contidrom’a getirmek için 1000 kilometre daha sürdü. Dolayısıyla toplam 7000 kilometre süren testin 5000 kilometresi kırsal yollarda, 2000 kilometresi de otoyolda yapılmış oldu.
 

Piste yapılan testlerde, insan değişkenini ortadan kaldırmak ve mümkün olduğunca tutarlı veriler elde etmek amacıyla motosikletler tek bir sürücüye emanet edildi. Önce aşınmış lastiklerle ardından da yeni lastiklerle dinamik davranış özellikleri, çekiş ve fren mesafeleri (hem kuru hem de ıslak zeminde) aynı hava şartlarında test edildi.
 

Pirelli ANGEL™ GT II, amatör gezginler tarafından en beğenilen ve takdir edilen lastik olmanın yanı sıra, hem ıslak hem de kuru zeminde yapılan tüm ölçümlü testlerde maksimum puanı aldı ve 7000 kilometrenin sonunda en az aşınan lastik idi.
 

Ölçümlü testlerde kaydedilen puanlar ile sürücüler tarafından doldurulan değerlendirme formlarında kaydedilen puanların ortalaması alınarak ortaya konulan sıralama Pirelli ANGEL™ GT II’nin şüphe götürmeksizin maksimum puanı aldığını gösteriyor.
 

1)     Pirelli ANGEL ™ GT II - puan 10/10 

2)     Metzeler ROADTEC ™ 01 - puan 8.9 / 10

3)     Bridgestone Battlax T31 - puan 8.5 / 10

4)     Continental Road Attack 3 - puan 8.1 / 10

5)     Dunlop RoadSmart III - puan 7.5 / 10
 

Motociclismo editör kadrosu ANGEL™ GT II’nin elde ettiği sonuçlar hakkında şu yorumda bulundu: “Pireli lastiklerin performansı olağan üstü; amatör gezginlerin yaptığı değerlendirmede tüm test kalemlerinde ve tüm kategorilerde en üst sırada yer aldı. Harika! En ilginç kısmı da ANGEL™ GT II’nin mükemmel sürüş hissiyatı ile birlikte rekor kilometre ömrü sunabilmesi idi.

13.09.2019


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.