Motosiklet Tutkunları % 50 İndirim Müjdesini Bekliyor

 

  

Motosiklet Tutkunları % 50 İndirim Müjdesini BekliyorTürkiye Motosiklet Federasyonu, ülke genelinde gerek sportif, gerekse ekonomik nedenlerle ve gerekse hobi, gezi ve ulaşım amacıyla motosiklet kullan kişi sayılarının artması ve motosiklet kullanımının yaygınlaşması yönündeki faaliyet ve çalışmalarını hızla sürdürüyor.

 

 

Ülkemiz genelindeki tüm motosiklet tutkunlarını ilgilendiren otoyol kullanım ücretleri ve köprü geçiş bedelleri konusunda da yoğun bilgilendirme mesaisi veren Türkiye Motosiklet Federasyonu, diğer tüm hususlarda olduğu gibi bu noktada da özgürlük tutkunları için avantaj elde etmeye çalışıyor.

Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak Karayolları Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler, ve bilgilendirme çalışmaları neticesinde gelinen noktada Genel Müdürlük’ten tüm motosiklet kullanıcılarını ilgilendiren bir müjde bekleniyor.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ve Genel Sekreter Muammer Demircan, geçtiğimiz hafta Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileri ile gerçekleştirdikleri toplantıdan son derece olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade ettiler.
 
Federasyon Başkanı Bekir Yunus Uçar, hali hazırda 5 sınıf araç için köprü ve oto yollarda ücretlendirilme yapıldığını, motosikletin 1. Sınıf araçlarla eş tutulmak suretiyle uygulamaya dahil edildiğini ifade ederek, “Motosikletler 1. Sınıf araçlarla mukayese edilemeyecek derecede hafif, zararsız, ekonomik ve çevrecidirler. Biz bu konuda adalet ve eşitlik ilkelerine bağlı uygulama yapacaklarına inandığımız yeni Genel Müdürümüz ve diğer yetkili arkadaşlara konuyu bir kez daha aktarmak suretiyle üzerimize düşen vazifeyi yeniden yerine getirmiş olduk” dedi.

Başkan Uçar, “Karayolları Genel Müdürlüğümüz ile yaptığımız istişareler neticesinde gelinen noktada, motosiklet tutkunları için Genel Müdürlük makamı önemli bir müjde verecektir düşüncesindeyiz. Yeni Genel Müdürümüzün konuya son derece olumlu ve yapıcı bakıyor olması ve adalet ilkesine olan vukufiyet ve hassasiyeti bizi son derece umutlandırdı. Bakanlık makamının onayı ile yürütülen çalışmalarda önemli bir aksama olmadığı takdirde önümüzdeki Kasım ayına kadar motosikletler için yeni bir sınıf olan 6. Sınıf araç kategorisi oluşturulacaktır. Yeni yönetmelik çerçevesinde motosikletleri ifade eden 6. Sınıf araç etiketi ile HGS geçişlerinde otomobillere oranla motosikletlerin, köprü ve otoyol gişelerinde %50 daha uygun ücret ödeyecekleri müjdesini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Genel Sekreteri Muammer Demircan ise uzun süredir yürütülen bu çalışmanın ülke genelinde motosiklet kullanımını da teşvik edeceğini düşündüklerini ifade etti.

Demircan, federasyon olarak sosyal, kültürel, ekonomik ve toplumsal her alanda motosiklet kültürünün gelişmesi için çaba sarf ettiklerini sözlerine ekledi.

Kaynak:TMF

 

10.09.2015


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.