Motokros Şampiyonası 5. Ayak

Motokros Şampiyonası Yeniden Başkent’te

 

Motokros Şampiyonası Yeniden Başkent’te


Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 5. Ayak yarışı bu hafta sonu Ankaralılarla bir kez daha buluşacak.

 

 

Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 5. Ayağında uçan motosikletler Başkent'te yeniden yarış severlerin huzuruna çıkacak. Gölbaşı Ballıkpınar Motokros Parkuru'nda Sancaktepe Motosiklet Kulübü'nün organize edeceği Türkiye Şampiyonası 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde koşulacak. Ballıkpınar Motokros Parkuru motor sesleriyle tekrar şenlenirken, EMC 06, Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) ve ANKART kulüplerinin işbirliği ile motorsporları festivali de düzenlenecek.

Toplam 2.400 metrelik parkurda yarışçılar, 17 rampayı ustalıkla atlamaya çalışacak. Sekiz sınıfta yapılacak yarışlar, 22 Eylül Cumartesi günü teknik kontrollerin ardından antrenman ve sıralama turlarıyla start alacak. 23 Eylül Pazar günü ise iki etap halinde yarışçılar, start demirine sıralanacak.

MOTORSPORLARINDA “BÜYÜK BULUŞMA”

Otomobil, Motosiklet ve Karting olmak üzere üç farklı branşta faaliyet gösteren, Ankara’da motorsporlarının en köklü kulüplerinin birlikteliği ile gerçekleşen organizasyon bir ilk niteliği taşıyor. Kendi branşlarında ihtisas yarışları organize etmekte olan 3 farklı motorsporları kulübünün ortak çalışması ile gerçekleşen organizasyonun yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Ankara’nın Gölbaşı ilçesine bağlı Ballıkpınar mevkiindeki Yarışma Parkuru, şehir merkezi ve Mogan Gölü’ne yakınlığı ile göze çarpıyor. Daha önce Türkiye Motokros Şampiyonası’na iki kez ev sahipliği yapan parkurda ilk kez ralli otomobilleri mücadele edecek.

Motor sporları tutkunları Cumartesi ve Pazar olmak üzere iki gün süre ile Motokros ve Otokros yarışlarında, şampiyon pilotların mücadelesini izleme fırsatı bulacak. Motokros yarışında ise Cumartesi günü yapılacak olan antrenman ve sıralama turlarının ardından Pazar günü saat 10:00’dan itibaren tüm gün yarış devam edecek. Ralli otomobillerinin kıyasıya çekişmesini izlemek isteyenler için Cumartesi ve Pazar olmak üzere her iki günde de antrenman turları saat 11:30’da başlayacak. Saat 14:00’de ise yarışma startı ile heyecan zirveye tırmanacak.

Kaynak tmf


 

19.09.2012


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.