MotoGP: Rossi'nin Keyfi Yerinde.

Valentino Rossi

 
Sezonun açılış yarışına onuncu sıradan başlamasına rağmen muhteşem bir performans gösteren Rossi, yarışı kazanamamasından dolayı herhangi bir hayal kırıklığı yaşamadığını belirtti.

Yamaha'nın İtalyan efsanesi Rossi, yarış içerisinde Marc Marquez ile liderlik için tam dört kez yer değiştirdi. Son turlarda büyük bir heyecanın yaşandığı yarışta Marquez yerini iyi korudu ve sezonun ilk galibiyetini almayı başardı.

Rossi yaptığı açıklamada yarıştan keyif aldığını ve Marquez'in bu performansıyla galibiyeti sonuna kadar hakettiğini belirtti.

"Büyük bir savaş oldu ve benim için yarış inanılmaz eğlenceli geçti. Açıkçası ben çok keyif aldım."

"Dördüncü çizgiden yarışa başladım ve risk almak zorundaydım. Motosikletimiz oldukça iyiydi ve Marc Marquez ile mücadele edebildik. Yarışı kazanabilecek potansiyelimiz vardı ama Marquez bizden daha güçlüydü. Marquez bu yarışı haketti."

"Sezona ikincilikle başlamak güzel bir sonuç. Bu açıdan çok mutluyum ve memnunum." ifadelerini kullandı.

Rossi özellikle son turlarda daha fazla risk almadığını ve ikinciliğin o durumda iyi bir sonuç olduğunu söyledi.

"İkinci sırada yarışı bitirmek memnun edici bir sonuç. Arkanızda Pedrosa ve Bautista varken fazla risk almak istemedim."

"Podyum zaten yeterince güzel bir sonuç. Belki sonunda kazanma şansım vardı ve ben kartlarımı oynadım ama Marquez o gün çok güçlüydü."

Kaynak: Motogp

 

25.03.2014


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.