MotoGP: Rossi: MotoGP'deki 2016 değişiklikleri korkulduğu kadar büyük olmadı

 
6418.f616262a
 

Yamaha'dan Valentino Rossi yaptığı açıklamada yeni lastikler ve elektronik kontrol sisteminin beklenilenden daha küçük bir etki yarattığını belirtti.

2016 sezonuyla birlikte Bridgestone'dan Michelin lastiklerine geçen MotoGP aynı zamanda Magneti Marelli'nin ürettiği standart ECU sistemine geçiş yapmıştı.

MotoGP'nin efsanesi Valentino Rossi ise gerçekleştirilen değişikliklerin beklenildiği kadar büyük bir etki yaratmadığını söyledi.

"Geçen yıl Michelin lastikleriyle 3-4 kez teste çıkmıştık ve bu testlerde çok yavaş kalmıştık, kazalar yaşamıştık ve ön lastik konusunda problemlerimiz olmuştu. Bundan dolayı yeni lastikler beraberinde birçok korkuyu getirdi."

"Yamaha, farklı ağırlık dağılımının olduğunu Bridgestone lastikleriyle yarıştığımız yıllara göre farklı bir çalışma programı izledi."

"Ancak aynı şekilde Michelin de özellikle ön lastikler konusunda gelişti. Şu an için neredeyse Bridgestone zamanındaki ayarlarımızı kullanıyoruz ve bu iyi bir şey."

"Standart ECU sistemiyle birlikte elektroniklerde geriye büyük bir adım attığımızı düşünüyorduk ancak şimdi bakınca geriye bunun yarısı kadar gittik."

"Şu an kullandığım motosiklet geçen yıl kullandığıma çok benzer."

Valentino Rossi geçen yılla karşılaştırıldığında sezonun ilk yarısında çok daha rekabetçiydi ama İtalyan sürücü sezonun yarısını geride bıraktığımız şu günlerde Marquez'n 59 puan gerisinde yer alıyor.

Jerez ve Barcelona'da galibiyete ulaşan Rossi, Austin ve Assen'de düşerken Mugello'da da motor sorunu nedeniyle yolda kalmıştı.

"Sanırım durum çok zor."

"İlk dokuz yarışta almam gereken puanları alamadım çünkü bazı hatalarım oldu."

"Marquez ile olan puan farkı çok ama çok fazla."

"Şampiyonanın dokuz yarışlık diğer yarısı önümüzde ve bu, iyi bir çalışma yürütmek için uzun bir dönem. Rekabetçi olup maksimumu çıkarmaya çalışacağız ve neler olduğunu göreceğiz."    

08.08.2016


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.