Motogp; Pedrosa, Düşmesine Sebep Olan Marquez'i Eleştirdi

[Resim: g3rb.jpg]
 
Dani Pedrosa, Marc Marquez'in Aragon'daki mücadelelerinde sınırları aştığını ve hakemlerin bu tür durumları engellemek için bir şeyler yapması gerektiğini söyledi.

Pedrosa, Marquez'in Aragon'da kendisini geçmesinin hemen ardından büyük bir kaza yaparak yarış dışı kalmıştı. Honda'dan yapılan açıklamada, Marquez'in teması sonucunda Pedrosa'nın motorunda çekiş kontrol sistemine bağlı kablonun hasar gördüğü ve bu yüzden kazanın olduğu açıklandı.

Pedrosa "Marc önünde sürücüler varken her zaman sınırlarda sürüyor. Tüm sene olduğu gibi bu sefer de neredeyse bana arkadan vuruyordu. Ve bana dokunduğunda çekiş kontrol seksörünü kırdı ve uçtum."

"Yarışımın sonu oldu. O yüzden düştüm."

"Açıkçası şu anda ne söylersem söyleyeyim önemi yok. Her şey geride kaldı."

"Böyle günlerde sadece kazananı duyarsınız ancak yarış kontrolün son yıllarda olan bazı şeyleri çok hafife aldığını düşünüyorum."

"Benim gibi deneyimli bir çok sürücü daha az deneyimli olanları sakinleştirmeye çalışıyor ancak bu sefer tam tersi oluyor."

"Yıllardır bu konuda uyarılarda bulunan Jorge ve benim gibiler sınırlarda nasıl yarışılacağını da biliyorlar. Her şey yolunda." dedi.    

Kaynak:formulabir.net

02.10.2013

Diğer HaberlerÜyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti İptal ve İade  |  İletişim

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.