MotoGP Motegi'de de Lorenzo Kazandı, Şampiyonluk Son Yarışa Kaldı


Jorge Lorenzo, 2013 MotoGP Şampiyonası'nın Japonya'da gerçekleştirilen sondan bir önceki yarışını kazanarak şampiyonluk umutlarını son yarışa taşımayı başardı.

Avustralya'daki zaferi ve Marc Marquez'in diskalifiye edilmesiyle şampiyonluk umutları yeşeren Lorenzo, Motegi'de de Marquez'i geride bırakmayı başardı ve kazanarak şampiyona lideri Marquez'in 13 puan gerisine geldi.

Marc Marquez ve Dani Pedrosa'nın baskılarına karşı iyi savunma yapan Lorenzo, Yamaha'nın motorunun Motegi'ye uygun olmasından dolayı rakiplerine geçiş izni vermedi.

Jorge Lorenzo bu sonuçla Yamaha'nın premier sınıftaki 200. yarış zaferini kazandıran isim oldu.

Marc Marquez yarışı ikinci sırada bitirirken, Dani Pedrosa podyumu tamamlayan isim oldu. Şampiyonada Lorenzo bu sonuçla puan farkını 13'e indirmeyi başardı.

Alvaro Bautista dördüncü, Bradl beşinci olurken Yamaha'nın İtalyan efsanesi Rossi, iyi start almasına rağmen pist dışına çıkmasından dolayı yarışı ancak altıncı sırada noktaladı.
 
Yarış içerisinde Honda sürücüleri Marquez ve Pedrosa Lorenzo'yu zorlasa da Motegi'nin virajları Yamaha motoruna uyduğu için Lorenzo yerini kormayı başaardı.

Lorenzo bu sene 7., kariyerinin ise 30. zaferini kazandı.

Şampiyona lideri Marc MArquez ikinci olurken onu takım arkadaşı Pedrosa takip etti. Pedrosa'nın şampiyonluk umutları tamamiyle bitti.

Valentino Rossi yarışa iyi başlayarak ikinciliğe yükseldi ancak 2. turda 11. virajda genişten dönünce Marquez ve Pedrosa'nın arkasına düştü. Rossi daha sonra yine aynı virajda hata yaparak pist dışına çıktı ve 11. sırada geriye döndü. Rossi yarışı 6. sırada tamamladı.

Rossi'nin önünde Alvaro Bautista ve Stefan Bradl 4 ve 5. sıralarda yer aldılar.


[Resim: cmzg.jpg]

Kaynak: formulabir

28.10.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.