MotoGP: Marquez Riske Girmek İstemiyor

Jorge Lorenzo clashes with Marc Marquez

Son altı yarışta Lorenzo'nun dört galibiyetine karşılık sadece bir galibiyet alan Marquez, Lorenzo'nun şampiyonluk savaşındaki performansıyla ilgilenmediğini belirtti.

Son yarışlarda oldukça formda görünen Lorenzo, Marquez'in Phillip Island'da diskalifiye edilmesinin ardından puan farkını 13'e kadar indirmeyi başardı.

Genç İspanyol sadece Motegi'de Lorenzo'nun kendilerinden hızlı olduğunu itiraf etti ama yine de fazla risk almadığını belirtti.

"Motegi'de startla birlikte güvenli bir sürüşüm vardı ama daha sonra her tur limitte gitmeye başladım."

"Lorenzo'yu geçmeye çalıştım ama bunun çok fazla riskli olacağını gördüm ve denemedim. Jorge zaten sert bir şekilde sürüyordu ve ben de risk alacak konumda değildim."

"İki girişimde bulundum ve daha sonra '20 puan almanın şampiyona için hiç de fena bir sonuç olmayacağını' düşündüm." dedi.

Genç İspanyol, sezonun son yarışı olan Valencia'nın şampiyonluk yarışı açısından ilginç olacağını düşünüyor.

"Şimdi son durak olan Valencia'ya gidiyoruz. Kesinlikle sürprizlerin beklediği bir yarış olacak. İşime konsantre olmalıyım ve piste çıkıp en iyi performansımı sergilemeliyim."

"MotoGP'deki ilk sezonum olduğunu unutmamalıyım ve şampiyonluk umuduyla bu sezona başlamamıştım. Yine de yüzde yüz performansımı sergilemeliyim." dedi.    

02.11.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.