Motogp: Lorenzo Yeni Lastikler Konusunda Çekinceli

[Resim: jorge-lorenzo-2013-brno.jpg]

Yamaha'nın İspanyol yıldızı Jorge Lorenzo bu sezon kullanılacak olan yeni lastikler konusunda çekinceli olduğunu söyledi.

Çifte dünya şampiyonu Jorge Lorenzo, Yamaha'nın yeni kurallar üzerinde çalışmaya devam ettiğini vurguladı.

Sezon öncesi testlerinin ilk gününde en hızlı beşinci isim olan Lorenzo, yeni lastiklerin en önemli sorunlar arasında olduğunu belirtti.

"Yeni arka lastikler (yumuşak hamur ve sert hamur) bizim M1 üzerinde düzgün çalışmıyor. Bir çok şey denedik ama herhangi bir çözüm bulamadık."

"Yarın daha fazla çalışıp, farklı ayarlar üzerinde çalışacağız. Geçen yıl kullandığımız ayarları biraz değiştirerek deneyeceğiz."

"Yeni lastikler viraja girerken, viraj ortasında ve hızlanma bölümünde bana hiç güven vermiyor. Bu yüzden biz bu duruma adapte olmak zorundayız çünkü Bridgestone bu yıl farklı lastikler getirmeyecek gibi görünüyor."

Yamaha takım direktörü ise Lorenzo'nun aksine, lastiklerde bir ilerleme olduğuna inanıyor.

"Yeni lastikler üzerinde çalışmaya devam etmeliyiz. Son testlerde bazı ilginç şeyler bulduk."

"Önümüzde daha iki gün var ve bu sorunu çözmek için doğru yönde bir adım attığımızı düşünüyorum. Son güne daha iyi bir performans elde etmeyi umuyoruz."

Yamaha'nın İtalyan efsanesi Valentino Rossi'de takım direktörüyle aynı düşüncelere sahip.

"2014 lastiklerinde bir sorun var ama bunun üstesinden gelebiliriz. Seansın sonlarına doğru daha iyi performans elde ediyorduk." ifadelerini kullandı.
 

28.02.2014


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.