MotoGP: Lorenzo: Red Bull Ring'in 2. virajı "çok tehlikeli"

 
5854.0e841cd6

Jorge Lorenzo önümüzdeki ay gerçekleştirilecek olan Avusturya yarışı öncesinde Red Bull Ring pistinin 2. virajının "çok tehlikeli" olduğunu vurguladı.

MotoGP'de premier sınıfta mücadele eden büyük ekiplerin çoğu bu ayın başında Spielberg'de 2 günlük bir test gerçekleştirdi. MotoGP, 1997 yılından sonra ilk defa Avusturya'da bir yarışa çıkmaya hazırlanıyor.

Ducati test sürücüsü Casey Stoner Spielberg'in güvenlik konusunda zaafları olduğunu açıklamıştı ve şimdi Yamaha'nın İspanyol yıldızı da benzer açıklamalarda bulunuyor.

Lorenzo hafifçe sola doğru kıvrılan yokuş yukarı frenaj bögesinin risk oluşturduğunu belirtirken bariyerlerin çok yakın olmasının bir tehlike oluşturabileceğini söyledi.

"MotoGP motosikletleri için çok tehlikeli 3-4 viraj var ve gerçekten bu bölümlerde özellikle fren bölgesinde bariyerler piste çok yakın."

"Bana göre en tehlikelisi 2. viraj çünkü yaklaşık 340-350 km/s'lik bir hızla geliyorsunuz ve sol tarafa yaklaşıyorsunuz. Sol tarafınızdaki bariyerler piste çok ama çok yakın."

"Önünüz kapalıysa ve hâlâ fren bölgesindeyseniz sol tarafta kalmak zorundasınız ve motosikletle birlikte bariyerlere yaklaşmak zorunda kalıyorsunuz. Bu çok tehlikeli olacak."

Lorenzo her ne kadar 2. viraj üzerinde yorumlarda bulunsa da pistin diğer bölümlerinde de tehlikeli yerlerin olduğunu söyledi.

"Diğer fren noktaları da zor ve ne olacağını bilmiyorsunuz. Biraz tehlikeli yerler var ve bunları değiştirmek zor olacak."

"Mesela son viraj çıkışında high-side yaşayıp duvara çarpabilirsiniz. Buranın şampiyona için çok güvenli bir pist olmadığını düşünüyorum."    

01.08.2016


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.