MotoGP: Honda 2014 Yılında Pedrosa'yı Destekliyor


Honda takımı, çaylak takım arkadaşının gerisinde kalan Pedrosa için 2014'te şampiyonluk mücadelesi içerisinde olacağına ve şampiyonluğu kazanabileceğine inanıyor.

Sezona şampiyonluğun favorileri arasında başlayan Pedrosa için 2013 senesi Honda tarafından 'ya şimdi ya da asla' olarak lanse edilmişti.

Almanya yarışına kadar rakipleriyle başa çıkabilen Pedrosa, Sachsenring'te düşerek köprücük kemiğini kırmış ve yarışa katılamayarak büyük puan kaybı yaşamıştı.

Lorenzo ve Pedrosa'nın sakatlıklarıyla boğuştuğu dönemde ise Marc Marquez üst üste yarışlar kazanıp şampiyonayı lehine çevirmeyi başarmış ve bu avantajı kullanarak şampiyonluğun sahibi olmuştu.

Dani Pedrosa ise sezonu Jorge Lorenzo'nun arkasında üçüncü sırada bitirdi.

Takım patronu Livio Suppo ise Pedrosa'nın şanssızlıklarla boğuştuğunu ve Pedrosa'ya inançlarının tam olduğunu söyledi.

"Ne yazıkki Pedrosa çok şanssızdı. Almanya'da talihsiz bir kaza geçirdi ama sonra yeniden güçlü bir şekilde döndü. Aragon'da da kendi hatasından kaynaklanmayan bir nedenle yarış dışı kaldı ve şampiyonluk yarışında büyük bir darbe aldı."

"Bu iki yarış olmasaydı onu Valencia'da şampiyonluk için yarışırken görebilirdik. Yinede Pedrosa potansiyelini koruyor ve onu gelecek sene şampiyonluk yarışında tekrar göreceğiz."

HRC'nin başkanı Shuhei Nakamoto'da, Pedrosa'nın şampiyonluk için yarışabileceğini ama yaşadığı talihsiz olaylar yüzünden bu yarışın dışında kaldığını söyledi.

"Sachsenring yarışına kadar Pedrosa çok iyi bir şekilde yarışlar çıkarıyordu. Kazadan sonra ise fiziksel olarak yeterli düzeye gelemedi ve galibiyet için fazla savaşamadı."

"Daha sonra Aragon'da Marquez ile temas yaşadı ve yarış dışı kaldı. Bu iki kaza olmasaydı, Pedrosa hem Marquez hem de Lorenzo ile şampiyonluk savaşı verebilirdi." dedi.    

19.11.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.