MotoGP' de Marquez Rüzgarı Esiyor

[Resim: moto600_GAIWL.jpg]

Marc Marquez yine geçilemedi! MotoGP'de sezonun 11. yarışı olan Çek Cumhuriyeti Grand Prix'sini kazanan Repsol Honda Takımı'nın İspanyol pilotu Marc Marquez, üst üste 4. zaferini kazandı.

MotoGP sezonunun 11. yarışı Çek Cumhuriyeti Grand Prix'sini kazanan Repsol Honda Takımı'nın İspanyol pilotu Marc Marquez, birincilik serisini 4 yarışa çıkardı.

Motosiklet yarışlarının en önemli organizasyonu MotoGP'de sezonunun 11. yarışı Çek Cumhuriyeti'ndeki 5 bin 403 metrelik Brno pistinde koşuldu. 22 turluk yarışa beşinci cepten başlayan Yamaha'nın İspanyol sürücüsü Jorge Lorenzo, startta liderliğe, Repsol Honda pilotları Marquez ve Dani Pedrosa da kariyerinin ikinci "pole pozisyonu"nu elde eden Cal Crutchlow'u geçerek 2 ve 3. sıraya tırmandı.

İspanyol pilotlar Lorenzo, Marquez, Pedrosa arasındaki sıralama 14 tur boyunca devam etti ancak Marquez'in yaptığı ataklar, 15. turda meyvesini verdi ve 20 yaşındaki sürücü liderliğe yükseldi. Marquez, 17. turda Lorenzo'ya geçilse de bir tur sonra birinciliği devraldı ve 42:50.729 dakikalık derecesiyle damalı bayrağı ilk sırada geçti.

Kariyerinin beşinci MotoGP yarış zaferine ulaşan geçen yılın Moto2 şampiyonu Marquez'in takım arkadaşı Pedrosa da Lorenzo'yu 19. turda geride bırakarak, liderin 0.313 saniye arkasında ikinci oldu. Lorenzo ise Marquez'in 2.277 saniye gerisinde üçüncülükle yetindi.

Yarışa ilk cepten başlayan Monster Yamaha Tech 3'ün Büyük Britanyalı pilotu Cal Crutchlow, 8. turda geçirdiği kazada, büyük zaman kaybetti ve yarışı 17. sırada tamamladı.

213 puanla sürücüler klasmanında liderliği elinde bulunduran Marquez, ikinci sıradaki Pedrosa ile arasındaki farkı 26 puana çıkardı. İkiliyi, 169 puanı bulunan Lorenzo takip etti.

MotoGP'de, sezonun 12. yarışı Büyük Britanya Grand Prix'si 1 Eylül'de koşulacak.

[Resim: 8pra.jpg]
Kaynak formulabir.net

 

26.08.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.