MICHELIN ROAD 5: Sürücülere Bugün Büyük, Yarın daha da Büyük Güven

 
Michelin, Spor Radyal lastik serisini, yeni MICHELIN ROAD 5 ile daha da yukarı taşımış bulunuyor. Heyecan verici bu yeni lastik, dört yıl önce piyasaya çıktığından beri elde ettiği 1,5 milyonluk satış rakamı ile Avrupa Sport Touring lastik piyasasının tartışmasız mihenk taşı haline gelmiş MICHELIN PILOT ROAD 4’ten aldığı DNA ile başarılı olmaya hazır.

 
Ve kullanım ömrü* boyunca ıslak koşullarda yüksek performans vermeye devam ediyor, çünkü yeni takılmış MICHELIN Pilot Road 4’e** göre 4500 km daha eski olmasına rağmen aynı mesafede durabiliyor! Bu iyileştirmelere ilaveten, MICHELIN ROAD 5, Sport Toruing motosiklet sahipleri için büyük önem taşıyan kuru zeminde optimum yol tutuş, rakiplerine göre*** üstün kararlılık ve muhteşem yol karakteristiklerini bir araya getirmiş.

MICHELIN ROAD 5: beş ana rakibinden daha üstün ıslak zemin tutuş 
Üç farklı teknolojinin birleşimi, beş ana rakibi ile Michelin tesislerinde yapılan son karşılaştırmada MICHELIN ROAD 5’ün en iyi ıslak zemin performansı vermesini sağladı.*

MICHELIN ROAD 5 bu performans düzeyine erişmek için; 
  • Son nesil kauçuk hamurları
  • Çift hamur teknolojisini (MICHELIN 2CT ve MICHELIN 2CT+ Teknolojileri)
  • Kesikli (Siped) bir desen (Sipe, Siped, Siping: ıslak zeminde daha fazla yol tutuş sağlamak için, kauçuk üzerinde ince yarıklar açma işlemi. John F. Sipe adlı kişi tarafından ilk defa kullanıldığı için ismi ile anılmaktadır) kullanılmakta.


 
 
MICHELIN ROAD 5, 4500 Km sonra dahi yeni takılmış MICHELIN PILOT ROAD 4 ile aynı mesafede durabilmektedir**.

Beklenildiği gibi motosiklet sürücüleri güçlü fren performansı bekler. Bu beklentiyi karşılamak için MICHELIN, frenleme kabiliyetinin zamanla azalmamasını sağlayarak Sport Touring lastiklerinin ıslak zemindeki frenleme gücünü bir adım ileriye taşımış. 4500 Km’de kısmen aşınmış MICHELIN ROAD 5 lastikler, yeni takılmış MICHELIN PILOT ROAD 4’ler ile aynı mesafede durabilmektedir.

Bu seviyede bir performans elde edebilmek için MICHELIN, yüzeydeki suyu keserek içinden geçip lastiğin su tahliyesi kapasitesini artırmak üzere tasarlanmış kesiklerin ve rezervuarların bir birleşimini kullanan MICHELIN XST Evo teknolojisi sayesinde, otomobiller için de geliştirdiği MICHELIN XST X kesik teknolojisini bir adım öteye götürmüş. MICHELIN XST Evo teknolojisinin devrimsel kesikleri, aşınma ile daha geniş oluklar ortaya çıkmasını sağlamak suretiyle lastiğin su içine giren miktarını artırarak su tahliye kapasitesini korumasını sağlar.


Daha da fazla sürüş zevki için mükemmel kuru zemin tutuşu, kararlılığı ve kıvraklığı.


Islak zemin tutuşunu optimize etmesinin yanı sıra MICHELIN ROAD 5, aşağıdaki teknolojileri bir arada kullanarak kuru zeminde başlıca rakiplerine nazaran muhteşem yol tutuş ve üstün kararlılık ile birlikte geliştirilmiş yol karakteristikleri*** sunmaktadır:
  • Kuru zemindeki tutuş performansı, aslen kullandığı son nesil kauçuk hamurlardan geliyor.
  • Devrim yaratan bir giydirme teknolojisi olan MICHELIN ACT+, MICHELIN ROAD 5’in başlıca rakiplerine göre üstün, düz ve viraj kararlılığının yanı sıra muhteşem kullanım (handling) sunabilmesini sağlıyor***.
 


 
MICHELIN lastiğin ömrü boyunca tutarlı bir performans sergilemesi için özen göstermekte. Böylece ve kullandıkları farklı teknolojiler sayesinde yeni Sport Touring serisini oluşturan lastikler aşınmalarına rağmen yüksek performans vermeye devam eder. Bu titiz yaklaşımın motosiklet sürücülerine nihai faydası ise daha emniyetli sürüş, güven hissi ve sürüş zevkidir.

 


MICHELIN ROAD 5, 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren 11 farklı ebatta ve Trail versiyonu olarak da 4 farklı ebatta satışa sunulacak. Ülkemize şubat mart aylarında gelmesini beklemekteyiz.
 


(*) 2017 yılının Ekim ayında, Fransa’nın Fontange kentinde bulunan Michelin test tesislerinde gerçekleştirilen, Suzuki’nin Bandit 1250 modeli motosiklete takılan MICHELIN ROAD 5 ile METZELER Roadtec 01, DUNLOP Road Smart 3, CONTINENTAL Road Attack 3, PIRELLI Angel GT ve BRIDGESTONE T30 EVO (ön: 120/70 ZR 17 / arka: 180/55 ZR 17) modellerinin karşılaştırıldığı, noter tasdikli testten alınan sonuçlara göre.

(**)2017 yılının Ekim ayında  Fransa’nın Ladoux kentinde yer alan Michelin test tesislerinde gerçekleştirilen 5.636 Km kullanılmış MICHELIN ROAD 5 ile yeni takılmış MICHELIN PILOT ROAD 4 lastiklerin karşılaştırıldığı, noter tasdikli testlerin sonuçlarına göre.

(***) 2017 yılının Ekim ayında Michelin’in talebi ile MTE Test Merkezi tarafından gerçekleştirilen ve Kawasaki’nin Z900 modeline takılan MICHELIN ROAD 5 ile METZELER Roadtec 01, DUNLOP Road Smart 3, CONTINENTAL Road Attack 3, PIRELLI Angel GT ve BRIDGESTONE T30 EVO (ön: 120/70 ZR 17 / arka: 180/55 ZR 17) lastiklerin karşılaştırıldığı ve ROAD 5’lerin genel puanlamada kuru zeminde rakiplerine nazaran üstün performans sergilediği (kararlılıkta birinci, manevrada Angel GT ile birlikte birinci ve kuru zemin tutuşunda ikinci) testin sonuçlarına göre.

20.11.2017


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.