Michelin Power RS Liderliğe Geliyor

 

BASIN BÜLTENİ 20 Ekim 2016

 

MICHELIN, PİYASANIN YENİ MİHENK TAŞI OLACAK SPOR MOTOSİKLET YOL LASTİKLERİNİ TANITTI: MICHELIN PILOT POWER RS

 

 


Bu önemli lansmanı akıllara kazımak için MICHELIN Power RS spor cadde lastiklerini MICHELIN® Avustralya MotoGP yarışında tanıtılacak. Bu yeni ürün gamı fevkalade performans sunacak ve 1 Ocak’tan itibaren satışta olacak.

 

 

 

Kuru havada yol tutuş, kıvraklık, kararlılık ve eşsiz kullanım performansı söz konusu olduğunda MICHELIN Power RS, spor motosiklet yol lastiği piyasanın yeni mihenk taşı olarak öne çıkıyor ve dolayısıyla en tecrübeli sürücüleri hedefliyor.

 

 

 

Tek bir lastiğin tüm bu alanlarda bu kadar yüksek performans düzeyi sunabilmesi, Michelin’in uzun yıllara dayanan uzmanlığı, en üst düzeydeki yarış tecrübesi ve yeniliklerinin çeşitliliği sayesindedir.

 

 

 

Bir kısmı yarışlardan türetilen yeni kauçuk hamurları ile birlikte yeni bir karkasın bir arada kullanılması, kuru zeminde kıyas kabul etmez yol tutuş ve sürücü için benzersiz bir deneyim ile sonuçlanmış.

 

 

 

Yenilikçi arka lastik, kusursuz düz gidiş ve viraj alma kararlılığı için MICHELIN ACT+ teknolojisini kullanan patentli bir yapıya sahiptir.

 

 

 

Lastik, 13 farklı ebatta (dört ön ve dokuz arka) sunulacak olup, 250 cc’den, yüksek hacimli SuperSport makinelere kadar geniş bir aralıktaki motosikletleri kapsayacaktır. 

 
 
 
 
 

Neden MICHELIN POWER RS ?

 
Eşsiz tutuş ve benzersiz bir deneyim

 
Yarış teknolojisi ile geliştirilmiş hamurlar sürücülere eşsiz bir yol tutuş ve benzersiz bir deneyim sunmaktadır. Ön lastiğin yarış teknolojisi ile geliştirilmiş olması, motosikleti yatırmak için gereken yönlendirme kuvvetini optimize ederek dönüşlerde isabetli geri bildirim vermesini sağlar.

Kusursuz kararlılık

Arka lastiğin mühendisliği, temas alanına uygulanan basıncı optimize edecek şekilde yapılmıştır. Michelin’in patentli Adaptif Kovan Teknolojisi (Adaptive Casing Technolohy+ / MICHELIN ACT+), kusursuz bir düz çizgi ve viraj kararlılığı sağlamak üzere, markanın Tam Performans vaadini yerine getirmektedir.
 


En iyi yol tutuş

Bir motosikletin sportif karakterini belirleyen etmenlerden başlıcaları yol tutuş ve manevra kabiliyeti ile yatış açısı geçişlerindeki, sert frenajdaki ve ani hızlanmadaki kullanım özellikleridir. MICHELIN, MTC1 testinde bütün kriterlerde bir numara olmayı başarmıştır.MICHELIN Adaptif Kılıf Teknolojisi+Karkasta tek bir kat kullanılması taç kısmının daha az rijit kılarken, katın kendi üzerine katlanmasıyla omuz kısımlarını daha rijit hale getirmektedir. 
 


 
Michelin daima birden fazla performans kriterini bir araya getirmeyi hedeflemektedir.
MICHELIN’de asla tek bir performans kriterine odaklanmayız. Bunun yerine, sunulan paketin bütününe yoğunlaşırız: güvenlik, dayanıklılık ve sürüş heyecanı… hepsi bir arada ve hiçbirinden ödün vermeden. MICHELIN® Total Performance™ (Michelin Tam Performans) ile de kastımız budur ve her lastikteki farkımız bu olmuştur ve olacaktır.
 
 
 

16.02.2017

Diğer Haberler


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.