Müşteri Hizmetleri

Kredi Kartı Ödemeleri Hakkında

İnternet üzerinden alışverişlerde Kredi Kartı Güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Motolastik.com 24 saat sizlere kesintisiz hizmet verebilmek için en son teknoloji kullanılarak yapılandırılmıştır. Kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızın (browser) alt kısmında bir anahtar göreceksiniz. Bu anahtar sayesinde tarayıcınız vasıtası ile gönderdiğiniz hiç bir bilgi üçüncü şahıslar tarafından görünemez.

Ayrıca kredi kartları güvenliği için "motolastik.com Güvenlik Departmanı"  sizler için çalışmaktadır. Motolastik.com hiçbir zaman bu numaraları saklamaz, kayıt etmez. Dolayısıyla kredi kartı numaranızı hiçbir zaman kimseye göstermemiş olursunuz !

Bu sebepten dolayı kendi kredi kartı güvenliğiniz için, her sipariş oluşturma aşamasında kart bilgilerinizi tekrar girmeniz gerekmektedir.

Sitemizde anasayfada sağ alt köşede bulunan GlobalSign Logosunu tıklayabilirseniz, güvenlik anlaşmamız ile ilgili daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Peşin fiyatına taksit nedir, nasıl kullanılır ?

Peşin fiyatına taksit uygulamamızı sitemizde iki şekilde kullanabilmektesiniz:

1-) Sitemizden vereceğiniz siparişlerinizde, peşin fiyatına taksit uygulanan kredi kartlarınızı kullandığınızda; bu taksit kampanyamız kaç aya kadarlık bir süreyi içeriyor ise, almış olduğunuz ürünün ya da ürünlerin toplam tutarını, üzerine vade farkı konmadan sadece seçmiş olduğunuz taksit miktarına bölerek ödemektesiniz. "Mesela almak istediğiniz ürünün fiyatı 100 TL ise ve ödeme yapacağınız kredi kartınıza peşin fiyatına 5 taksit uygulamamız bulunuyorsa, vade farkı olmadan her ay sadece 20 TL ödeyerek bu ürüne sahip olabilirsiniz." Peşin fiyatına taksitli sipariş oluşturabilmek için, öncelikle alacağınız ürünü / ürünleri sepetinize eklemeniz ve teslimat / fatura adres bilgilerini doldurarak ödeme ekranına kadar gelmeniz gerekmektedir. Ödeme ekranında peşin fiyatına taksit uyguladığımız bankanın kredi kartı bilgilerini doldurduktan sonra, "devam "butonu yardımı ile sipariş onay ekranına geçmeli ve sağ alt köşede bulunan taksit seçeneklerinden, kampanyada geçerli olan aylardan sadece birini işaretleyerek siparişinizi onaylamanız gerekmektedir. Siparişinizi onayladıktan sonra, size gönderilen sipariş bilgi e-mailinizden ve sitemizde müşteri hizmetleri linkimizden siparişiniz ile ilgili kontrolleri ve ayrıntılı bilgileri alabilirsiniz.

2-) Sitemizde bazı ürünlerin üzerinde "bu ürün peşin fiyatına ... taksit" ibaresi bulunmaktadır.Bu ürünleri dilediğiniz bankanın kredi kartını kullanarak, ürünün üzerinde yazan taksit miktarı kadar aylara bölerek satın alabilirsiniz. Bu ürünü / ürünleri sepetinize eklerken :ALACAĞINIZ ÜRÜNLERİN HEPSİNİN ÜZERİNDE PEŞİN FİYATINA "..." TAKSİT İBARESİNİN BULUNMASINA DİKKAT ETMENİZ GEREKMEKTEDİR. EĞER SEPETİNİZDEKİ ÜRÜNLERDEN BİRİNDE PEŞİN FİYATINA TAKSİT KAMPANYASI YOK İSE, SİPARİŞ ONAY EKRANINDA ,SAĞ ALT KÖŞEDEKİ TAKSİTLENDİRME SEÇENEKLERE BAKTIĞINIZDA VADE FARKI UYGULANDIĞINI GÖRÜRSÜNÜZ. Bu durumda yapmanız gereken; kampanya dahilinde olmayan ürünü sepetinizden çıkartarak taksit seçeneklerinden birini işaretlemek ve siparişinizi onaylamak olacaktır.Siparişinizi onayladıktan sonra, size gönderilen sipariş bilgi e-mailinizden ve sitemizde müşteri hizmetleri linkimizden siparişiniz ile ilgili kontrolleri ve ayrıntılı bilgileri alabilirsiniz.

Kredi kartımdaki puanlarım ile ödeme yapabiliyor muyum?

Sitemizde kredi kartlarınızda biriken puanlarınızla alışveriş yapabilmektesiniz. Siparişlerinizi oluştururken, bazı kredi kartlarınızla sadece puanlarınız ile alışveriş yapabilmekte, bazı kredi kartlarınızla ise de bir kısmını puanlarınızla,geri kalan tutarı da kartınızdan ödeyerek alışveriş yapabilme imkanınız bulunmaktadır.

Sitemizde Sadece Puanlarınızla ya da Bir Kısmını Puanlarınız, Geri Kalan Tutarı Kredi Kartınızla alışveriş yapabileceğiniz kredi kartlarımız:

Bonus Kart : Kredi kartı ve puanlarınızı tek siparişte birlikte kullanabilirsiniz.

İdeal Kart : Sadece puanlarınızla ya da sadece kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. Puan + Kredi Kartınızı tek bir siparişte birlikte kullanamamaktasınız.

Card Finans : Puan kullanılamamaktadır.

HSBC Advantage : Sadece puanlarınızla ya da sadece kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. Puan + Kredi Kartınızı tek bir siparişte birlikte kullanamamaktasınız.

Koçbank : Kredi kartı ve puanlarınızı tek siparişte birlikte kullanabilirsiniz.

WorldCard: Sadece puanlarınızla ya da sadece kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. Puan + Kredi Kartınızı tek bir siparişte birlite kullanamamaktasınız.

Maxsimum Kart : Puan kullanılamamaktadır.

Axess Kart : Puan kullanılamamaktadır.

Bank Asya:Kredi kartı ve puanlarınızı tek siparişte birlikte kullanabilirsiniz.

Taksitli ödeme yapabilir miyim ?

Sitemizden taksitli sipariş yapabilmek için Sipariş Toplamınızın en az 50 TL olması gerekmektedir.

Sitemizden taksitli sipariş oluşturabilmeniz için, öncelikle almak istediğiniz ürünleri sepetinize eklemeniz gerekmektedir.Ürünleri sepetinize ekledikten sonra satın al butonu ile siparişinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Daha sonra teslimat ve fatura bilgilerinizi doldurarak devam et butonu yardımı ile ödeme ekranına geçtiğinizde, kredi kartı ile peşin / taksitli ödeme bölümünde kullanmak istediğiniz bankayı işaretleyip, kredi kartı bilgilerinizi eksiksiz girerek, yine davam et butonu ile siparişinizi taksitlendirerek onaylayacağınız sayfaya ulaşabilirsiniz. Bu sayfada sağ alt tarafta taksitlendirme için dilediğiniz bir taksit şıkkını seçmeniz gerekmektedir. ( 1-2-3 vb… aylardan birini) Taksit yapacağınız ay için seçim yaptıktan sonra siparişinizi onaylayabilirsiniz.


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.