Kenan Sofuoğlu Şampiyonayı Memleketine Getirdi

Kenan Sofuoğlu şampiyonayı memleketine getirdi   motosiklet
 

Kenan Sofuoğlu Avrupa Şampiyonası’nın 15-16 Eylül’de memleketi Akyazı İlçesi’nde düzenleneceğini açıkladı.
 

Rusya’da düzenlenen sezonun 10′uncu ayak yarışını birincilikle tamamlayan Kenan Sofuoğlu, kendi yaptırdığı pistte Avrupa Şampiyonası yapılacağı için çok heyecanlı olduğunu söyledi. Sofuoğlu, şunları söyledi:
 

“Pisti daha önce yapmıştık ama padok alanı yeterli değildi. Avrupa Şampiyonası’nda yarışçı sayısı çoğalacağı için padok alanını büyütüyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’de yardımlarını sürdürüyor. Çalışmalar hızla sürüyor.”
 

Açıklamasını, “2012de çok güzel geçti. 13 yarışın 10′unu tamamladık. Genel klasmanda birinciyim” diyen Kenan Sofuoğlu, şöyle devam etti:
 

“Özellikle 3 yarışta yaşadığım sıkıntılar dizimle alakalı. Bu yüzden puan kaybım oldu ama hala 33 puanlık bir avantajım var. Son 3 yarışa geldik. Kalan yarışlardan 1 birincilik alırsam şampiyon olurum.”
 

Milli sporcu önümüzdeki sezon da Kawasaki ile devam edeceğini anlatırken şunları söyledi:
 

“Kawasaki ile 2013 yılında devam etmek istiyorum. Şampiyon oluruz olmayız orasını önümüzdeki yarışlarda göreceğiz. Motorumdan çok memnunum, takımım çok iyi. İyi hazırlanıyoruz. Moral olarak da her şey şu an için çok iyi gidiyor. Bir sporcu için en önemli olan şey moral bulduğu yerde yarışmasıdır. Kawasaki’de her şey iyi gidiyor. Nasipse 1 yıl daha Kawasaki ile Süpermoto’da devam etmek istiyorum.”
 

TRT

03.09.2012


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.