Kenan Sofuoğlu, Portekiz'de İddalı

Sofuoğlu'nun Tek Hedefi Kazanmak

 

Sofuoğlu'nun Tek Hedefi Kazanmak


Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın 6. ayağında Portekiz'de piste çıkacak.
 

FIM Dünya Supersport Şampiyonası’nda üç kez şampiyonluğa uzanarak rekorları elinde bulunduran milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 9 Haziran Pazar günü Portekiz Portimao’da piste çıkacak. Mahi Racing Team (Hindistan) ile dördüncü şampiyonluğunu kovalayan Sofuoğlu, genel klasmanda ikinci sırada yer alıyor. Şampiyonanın  6. ayağı, 7 Haziran Cuma günü yapılacak serbest antrenmanlarla başlarken, 8 Haziran Cumartesi günü ise sıralama antrenmanları sonucu pole pozisyonunun sahibi belli olacak. 9 Haziran Pazar günü ise sezonun 20 turluk 6. randevusu Algarve pistinde start alacak.


Milli sporcu Kenan Sofuoğlu, Portekiz’de mutlaka kürsüde olması gerektiğini belirterek, “Portimao güzel bir pist ve gerçekten bisiklet sürme keyfini çıkarabilirsiniz. Portimao benim sürüş tarzım için de iyi bir pist. Şampiyonluk için önemli bir hafta sonu olacak. Puan için gitmiyorum, yarışı kazanmak için orada olacağım. İkinci de olabilirim ama yarışı kazanmak zorundayım” dedi.

2007, 2010 ve 2012 WSS şampiyonluğuna imza atan Kenan Sofuoğlu, kariyerinde 74 kez start alırken, 51 kez kürsüye çıkıp , 22 yarışda da İstiklal marşımızı dünya pistlerinde çaldırdı.

Kaynak:TMF

07.06.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.