Kenan Sofuoğlu Donington Park Pisti'nde

Şampiyon Şanssızlığını Kırmak İstiyor

  

Şampiyon Şanssızlığını Kırmak İstiyor


Dünya Supersport Şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, bu haftasonu sezonun 5. yarışında Donington Park Pisti'ne çıkacak.

 

 

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Süpersport Şampiyonası’nın 5. ayağında yaşadığı şanssızlıkların önüne geçmek  istiyor. Şampiyonada bu sezon çıktığı 4 yarışın 2'sinden puansız dönen Kenan Sofuoğlu, İspanya Aragon yarışında motosikleti arızalandığı, İtalya'daki Monza yarışında da kaza yaptığı için yarış dışı kaldı. İngiltere'de, 26 Mayıs'ta yapılacak Donington yarışına, memleketi Sakarya'nın Akyazı ilçesinde hazırlanan milli motosikletçi, yaşadığı şanssızlıkların önüne geçmek istediğini dile getirdi.

Sezonun 5. ayak yarışı, 24 Mayıs Cuma günü serbest antrenmanlarla başlayacak ve 25 Mayıs Cumartesi günü sıralama antrenmanlarıyla devam edecek. 26 Mayıs Pazar günü ise 22 turluk yarış, TSİ 14:30 start alacak.

SOFUOĞLU: HERŞEY DAHA BİTMEDİ

Genel klasmana bakıldığında, lider Lowes'un 25 puan gerisinde, 4. sırada bulunan Kenan Sofuoğlu, "Bu her şeyin bittiği anlamına gelmiyor. Önümüzde daha 9 yarış var. Onları hatasız geçirirsem toparlanabilirim. Ancak şunu da belirtmem gerek, İngiltere yarışı Lowes'ın evi. Rakibim, Donington pistine yarım saat uzaklıkta oturuyor. Kariyeri o pistte başlamış. Geçen sene de yarışı o kazanmıştı. Kolay bir yarış olmayacak. Lowes kazanırsa, iş bayağı çıkmaza girecek" ifadelerini kullandı. Kenan Sofuoğlu, bu sezon aksiliklerin peşini bırakmadığını, sezonun iyi gitmediğini tekrarladı. Sofuoğlu, "İnşallah bu aksilikler biter ve puan toplamaya başlarım. Son haftalarda yaşadığım aksilikler moralimi bozdu. Aksiliklerin son bulması için kurban keseceğim. Belki bu şekilde sıkıntıyı atlatırız. Adağımı inşallah İngiltere yarışından önce yerine getireceğim" dedi.

KAWASAKİ’NİN SUPERBİKE TESTLERİNE KATILACAK

Milli motosikletçi, kariyerine gelecek yıldan itibaren superbike kategorisinde devam etmek için girişimlere başladığını söyledi. Monza'da, superbike için Kawasaki takımıyla görüşmeler yaptığını belirten Sofuoğlu, "İnşallah yavaş yavaş benim için superbike kapıları açılıyor. Gelecek ay veya temmuzda Japonya'da Kawasaki'nin ana takımıyla testlere çıkacağım. Üç-dört gün boyunca orada test yapacağız. Testler beklediğimiz gibi geçerse, anlaşma şartlarını konuşacağız. Bu uzun bir süreç. Önce testlerdeki sonuçları görmemiz gerekiyor" şeklinde konuştu.

Kaynak:TMF

22.05.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.