İspanya'da Kenan Sofuoğlu Yarış Dışı Kaldı.

İspanya'da İşler Yolunda Gitmedi

  

İspanya'da İşler Yolunda Gitmedi
 

Dünya Supersport Şampiyonası'nın, Motorland Aragon Pisti'ndeki ikinci yarışında milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu yarışı tamamlayamadı.

 

 

İspanya'nın Aragon pistinde düzenlenen Dünya Supersport Şampiyonası'nın, ikinci ayağına ilk sırada başlayan MAHI Racing India Takımı'nın pilotu Kenan Sofuoğlu, ilk virajda 5'inciliğe düştü. İkinci turda 30'uncu sıraya kadar gerileyen Sofuoğlu, motosikletini pite çekti ve yarışı terketmek zorunda kaldı. Yarışın büyük bölümü, Yakhnich Motorsport'un Büyük Britanyalı pilotu Sam Lowes ile Sofuoğlu'nun takım arkadaşı Fabien Foret arasındaki çekişmeye sahne oldu. İlk yarışın ikincisi Lowes'un, son turda yakıtı bitince 40 yaşındaki Fransız Foret, 37:10.286 dakikalık derecesiyle damalı bayrağı ilk geçen isim oldu. İkinciliği, Pata Honda World Supersport'tan Hollandalı Michael van der Mark alırken, Kawasaki Intermoto Ponyexpres takımının İtalyan sürücüsü Luca Scassa, yarışı üçüncü sırada tamamladı.
 
Kenan Sofuoğlu'nun motosikletinde fren sisteminden kaynaklanan bir sorun yaşandığı öğrenildi. Sezonun Avustralya'daki ilk yarışında da benzer bir sorun yaşandığı ve sorunun bazen tekrarladığı belirtilirken, yarış öncesinde giderilen fren sorununun yarış sırasında yeniden çıktığı kaydedildi. Takım yetkilileri, sorunun üretici firma ile ilgili parça hatası olduğunu savundu.

Dünya Supersport Şampiyonası'nın ikinci ayağı sonrasında pilotlar ve markalar klasmanındaki ilk 10 sıralama şöyle:
1. Fabien Foret (Fransa) 38 puan
2. Michael van der Mark (Hollanda) 36
3. Luca Scassa (İtalya) 26
4. KENAN SOFUOĞLU (TÜRKİYE) 25
5. Andrea Antonelli (İtalya) 22
6. Sam Lowes (Büyük Britanya) 20
7. Lorenzo Zanetti (İtalya) 18
8. Jack Kennedy (İrlanda Cumhuriyeti) 15
9. Riccardo Russo (İtalya) 11
10. David Salom (İspanya) 11
Şampiyonanın üçüncü ayağı, 28 Nisan Pazar günü Hollanda'daki Assen Pisti'nde yapılacak.

Kaynak :TMF

15.04.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.