Harley Davidson Elektriklendi.

harley-davidson-project-livewire-3

Dünya çapında en prestijli motorsiklet markaları arasında yer alan Harley-Davidson’ın motorları genelde güçlü ve prestijli görünümleriyle ön plana çıkıyor. Firmanın son olarak tanıttığı motorsiklet ise büyük ve gücünü bir bataryadan alması ile dikkat çekiyor. Harley-Davidson son olarak tanıttığı modele  Project LiveWire adını vermiş.Bu motor aynı zamanda ilk elektrikli motor olmasıyla da dikkat çekiyor.
 

Project LiveWire’ın test sürüşleri gelecek hafta Amerika’da başlıyor. İlk elektrikli motorun test süreci oldukça önemli. Test sürecinin gidişatına göre cihazda iyileştirmeler yapılacak ve eksikler giderilecek. Öte yandan firmadan yapılan açıklamaya göre Project LiveWire ticari bir araç olmayacakmış.
 

harley-davidson-project-livewire-1
 

Bazı motorseverlere göre elektrikli motorsiklet bir devrim niteliği taşırken, bazıları için ise elektrikli motor motorun doğasına aykırı. Şirket bu konuda oldukça dikkatli davranıyor ve geliştirmelerini motorcuların isteklerini dinleyerek yapıyor.

Kıdemli başkan yardımcısı Mark-Hans Richer elektrikli motorsiklet için ” Ses heyecanın bir parçasıdır Project LiveWire’dan çıkan sesini bir savaş uçağı sesine benzetebiliriz” dedi.

LiveWire elektrikli arabalarda olduğu gibi vitese gerek duymadan kısa sürede yüksek hıza ulaşabiliyor. Bu sayede Harley-Davidson’ın elektrikli motoru 4 saniyede 100 km’ye çıkabiliyor.
 

harley-davidson-project-livewire-2-1167x1024
 

LiveWire’ın en merak edilen özelliklerinden biri ise bataryasının kaç km yettiği oluyor. Harley-Davidson’ın elektrikli motorsikleti full şarjlı halde 85 km gidebiliyor. Aracın motor gücü ise 75 beygir olarak karşımıza çıkıyor. Motorun maksimum çıkabildiği hız limiti ise 148 km/s .
 

harley-davidson-project-livewire-6
 

LiveWire test süreci kapsamında Amerika’da tam 30 şehir gezecek elektrikli motor 3 saat içerisinde şarj edilebiliyor. Aracın satış fiyatının ise 20.000 dolar olacağı söyleniyor.

harley-davidson-project-livewire-7
 
Kaynak:scrool.com

30.06.2014


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.