Fethiye, Enduro'ya Doydu.


Fethiye'de Enduro Şöleni

  

Fethiye'de Enduro Şöleni


Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 5. Ayağı Fethiye'de yapıldı. Sporcular, parkur boyunca hem rakipleriyle hem de doğal engellerle mücadele etti.

 

Fethiye Orman Spor Kulübü tarafından Esenköy mevkiindeki Akdeniz Off-Road Park’ta organize edilen Türkiye Enduro Şampiyonası 5. Ayak Yarışı’na motosiklet severler büyük ilgi gösterdi. Akdeniz Off-Road Park’taki yarışın startını TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, TMF Yönetim Kurulu Üyeleri Sadık Özdemir ve Faysal Sefkatlioğlu verdi. Şampiyon adayları için ayrı bir öneme sahip olan yarışı 10 bine yakın seyirci izledi. Motokros ve ekstrem etaplarını ilgiyle takip eden yarışseverler, sporcuları alkışlarıyla destek verdi.

Ekstrem parkurunda çeşitli engelleri geçmeye çalışan sporcular sık sık motosikletlerinden düşmelerine rağmen kazaları yara almadan atlatıp, pist görevlilerinin yardımıyla motosiklete tekrar binerek etabı tamamlamaya çalıştılar. Parkurun iki gün önce yağan yağmur nedeniyle çamurlu olması, hem yarışmacılara hem de izleyenlere büyük heyecan yaşattı. Seyircinin ilgisi karşısında çok mutlu olduklarını belirten  TMF Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Özdemir,  "Şampiyonamız güzel bir havada geçti. Adeta Fethiye, Akdeniz Off-Road Park'a aktı. Genç yaşlı demeden 10 bine yakın seyirci yarışları ilgiyle takip etti. Bu seyirciyi gördükten sonra bütün yorgunluğumuz gitti. Kulüp ve federasyon olarak ne kadar doğru işler yaptığımızın sonucunu parkuru dolduran seyirciden aldık. Gelecek sene daha güzel ve büyük organizasyonlar yapmak için şevkimiz bir kat daha arttı. Bize destek olan bütün herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
 
Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2013 yarış takviminde yer alan ve  Fethiye Orman Spor Kulübü'nün organizasyonuyla Akdeniz Offroad Park’ta düzenlenen Türkiye Enduro Şampiyonası’nın 5. Ayağına, Türkiye'nin birçok bölgesinden ikisi bayan 50 sporcu katıldı. Yarışlarda sporcular, yaklaşık 35 kilometre uzunluğundaki parkuru 3 kez turlayarak en hızlı şekilde tamamlamak için yarıştı. Sporcular, parkur boyunca fizik ve mekanik dayanıklılığın yanı sıra doğal engellerle de mücadele etti. Motokros, Ekstrem ve Enduro etaplarını geçen sporcular dik ve ağaç rampalar, tahterevalli, araba, lastik, kaya ve su geçişleri gibi yapay ve doğal engellerden oluşan parkurları en iyi zamanı elde etmek için kat ettiler.
 

Yarışlar sonucunda kategorilere göre dereceye giren sporcular şöyle:
E1A: Mustafa Özkeskin, Ersoy Uzun, Gökhan Keskin
E1B: Cemil Kaya, Ahmet Emin Koca, Denizhan Durgun
E2A: Kunter Kuşçu, Necmi Kozlu, Murat Kızak
E2B: Ercan Özcan, Veli Küp, Erdal Yavuz
E3A: Serkan Özdemir, Yıldırım Günal
E3B: Harun Erdoğan, Cemil Yurt, Erhan Sertkaya
HOBİ: Sadettin Ünlükaya, Nadi Çardak, Osman Bulut
 


Kaynak:TMF
 

18.11.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.