Enduro Şöleni Fethiye'de

 

 

Enduro Şöleni Fethiye?de

Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 6. Ayak yarışı Muğla’nın Fethiye ilçesinde 8-9 Kasım tarihlerinde yapılacak.

 

 

Fethiye Orman Spor Kulübü tarafından organize edilecek Türkiye Enduro Şampiyonası'nın Altıncı Ayak Yarışı 8-9 Kasım 2014 tarihinde düzenlenecek. Fethiye Esenköy mevkiindeki Akdeniz Off-Road Park’ta iki gün sürecek sezonun 6. Ayak yarışı, birbirinden heyecanlı mücadelelere ev sahipliği yapacak. Ekstrem, kros ve enduro test etabının yer aldığı Fethiye’de şampiyon adayları son yarış öncesi adeta puan savaşı yapacak. Toplam 105 km'lik yarışta sporcular 35 km'lik parkuru üç kez geçecekler. Fethiye yarışı 2,5 km Kros, 6 km Enduro ve 950 mt Ekstrem testten oluşuyor.
 


Fethiye Orman Spor Kulübü tarafından hazırlanan zorlu MX etabı ve orta sertlikteki enduro etaplarıyla hem yarışçılar hem de izleyiciler keyifli anlar yaşayacak. Beş ayrı kategoride farklı gruplarda koşulacak Enduro Şampiyonası'na Türkiye genelinden yaklaşık 80 yarışçının katılması bekleniyor. Yarışın teknik kontrolleri 8 Kasım Cumartesi günü Fethiye Kültür Merkezi önünde yapılacak. Brifingin ardından saat 12:30'da yarışın magazin startı verilecek.
 


Yarışseverler, 8 Kasım Cumartesi günü sıralama turlarının müthiş heyecanına ortak olurken, 9 Kasım Pazar günü ise Ekstrem, Kros ve Enduro testleri ile gün boyu yarışçıların büyük çekişmesine şahit olacak.
 


400.000 m2’lik alana yerleştirilmiş Akdeniz Off Road Park; içerisinde 3.5 Km’lik uluslararası standartlarda MX parkurunu ve extrem parkurunu bulundurmakta olup, izleyicilerin hem MX hem de enduroyu aynı anda izlemelerine olanak sağlamaktadır. Ayrıca içerisinde yeme içme stantları, otopark, bay-bayan ve engelli tuvaleti, şehir içi ulaşımı için dolmuş durağı, çadır ve karavanı ile gelenler için elektrik imkânını da bulundurmaktadır.   
 
Kaynak: TMF

 

05.11.2014


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.