Dünya Süpersport Şampiyonası 10. Ayak: Moskova

Dünya Süpersport Şampiyonası bu hafta sonu tarihinde ilk kez Rusya’da koşulacak. Moskova’da yeni inşa edilen pistte milli motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu şampiyonluk için gaz açacak.
 

Milli motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu’nun mücadele ettiği Dünya Süpersport Şampiyonası’nın 10. ayağı bu hafta sonu 143 milyon nüfusa sahip Rusya’da düzenlenecek. Hızla büyüyen ekonomisi ve motor sporları hayranlarının giderek arttığı Rusya’nın başkentinde 130 milyon avroya mal olan Moskova Raceway yarış severlerle tanışacak. Yarış kariyerinde ilk kez Rusya’da piste çıkacak olan Kawasaki Lorenzini takımının başarılı pilotu Kenan Sofuoğlu, şampiyonluk yolunda önemli bir virajı daha kayıpsız atlatmanın hesaplarını yapıyor. Süpersport sınıfında 65 yarışta 45 kez kürsüye çıkan ve 19 galibiyetle en başarılı pilot unvanını elinde bulunduran Sofuoğlu, 148 puanla zirvede yer alıyor.

15 Temmuz’da açılan Moskova pisti 3.931 metre uzunluğunda ve 17 viraja sahip. 24 Ağustos Cuma günü serbest antrenmanlarla start alacak 10. ayak yarışı, 25 Ağustos Cumartesi günü yapılacak sıralama antrenmanlarıyla devam edecek. 26 Ağustos Pazar günü ise pilotlar Moskova pistinin 22 turluk (86.482 km) açılış yarışında start alacak.

Öte yandan 10. Ayak yarışı öncesi yapılan resmi testlerde Kenan Sofuoğlu ilk kez çıktığı Moskova pistinde 33 pilot arasında 1'42.325’lik derecesiyle 11. oldu.

KENAN SOFUOĞLU KENDİNDEN EMİN

Rusya’da ilk kez yarışacağını belirten Kenan Sofuoğlu, “Şimdi önümüzde Rusya yarışı var. Bu yıl Kawasaki ve benim için en zorlu yarış bu mücadele olacak. İlk defa yarışacağımız pist bizim için yeni ve motosikletle ilgili herhangi bir ayarımız yok. Diğer yarışlarda bazı sürücülerin avantajları vardı ama bu yarış herkesin şansı eşit. Hava koşulları da iyi olursa neler yapabileceğimizi herkese göstereceğiz. Bu yarışı kazanacağımızdan eminim. İnternetten gördüğüm kadarıyla güzel bir pist. Yarışçılar için pist seçemezsiniz ve şampiyon olmak istiyorsanız her pistte hızlı olmalısınız. Moskova pisti belki hızlı virajlara sahiptir ama dışarıdan bakılınca zor bir piste benziyor. Bu hafta sonunun bizim için iyi geçeceğini düşünüyorum” dedi.


Kaynak: TMF

22.08.2012


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.