Avusturyalı Motorrad dergisinin gerçekleştirdiği karşılaştırmalı enduro cadde lastiği testinde Pirelli SCORPION ™ Trail II öne çıktı

SCORPION ™ Trail II, rakipsiz kullanım, kilometre ömrü ve ıslak zeminlerde dahi sunduğu güvenlik özellikleri sayesinde yapılan karşılaştırmalı testlerde onuncu kez kendini kanıtlayarak segmentteki liderliğini kimseye kaptırmadı.

 
 
 
Dünyanın en prestijli motosiklet dergilerinin bu yıl düzenlediği karşılaştırmalı testlerde Pirelli’nin başarıları devam ediyor. İtalyan Motociclismo tarafından düzenlenen karşılaştırmalı Sport Touring lastik testinde ANGEL™ GT II’nin ve Alman Motorrad dergisinin düzenlediği karşılaştırmalı enduro on/off-road lastik testinde SCORPION™ Rally’nin kazandığı zaferleri müteakiben Milan’lı markanın başka bir ürünü yeni ve önemli bir zafer daha kazandı. SCORPION™ Trail II, Motorrad Avusturya’nın düzenlediği piyasadaki en iyi enduro-cadde lastiklerinin karşılaştırmalı testinde, segmentteki lider konumu sağlamlaştırdı.

 
 
 
SCORPION™ Trail II böylece 2015 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana düzenlenen karşılaştırmalı testlerde onuncu zaferini elde etmiş oldu. Çıktığı yıl Motorrad’ın düzenlediği testte elde ettiği başarının ardından 2016 yılında yine aynı dergi ile birlikte InSella, Moto 80, Moto Magazine, Motociclismo España, Motoplus and Red-live.it dergileri ve 2017 yılında Motorrad&Reisen dergisinin düzenlediği testlerde liderliğini kanıtladı. Elde edilen tüm bu sonuçlar, SCORPION™ Trail II’yi Pirelli motosiklet lastikleri içinde en başarılı ürünlerden biri kıldı.
 
Elde edilen bu başarılar, SCORPION™ Trail II’nin bu segmentteki üstünlüğü daha da sağlamlaştırırken, piyasa çıkmasından bu yana geçen dört senelik süre zarfında diğer hiçbir üreticinin Pirelli tarafından benimsenen teknolojik çözümlerin sunduğu performansı yakalayamadığını da açıkça gösterdi.
 
Özellikle, Motorrad Dergisinin 5/2019 sayısında yayınlanan karşılaştırmalı enduro-cadde lastikleri testi. Avusturyalı derginin editörleri, bir KTM 1290 Super Adventure S üzerinde 120/70 ZR19 ön ve 170/60 ZR17 arka ebatlarında beş farklı üreticinin bu segmentteki lastiklerini karşılaştırdı. SCORPION™ Trail II bu testte Continental Trail Attack 2, Dunlop Trailsmart Max, Bridgestone A41 ve Avon Trailrider ile karşılaştırıldı ve incelenen kriterlerde elde edilen toplam puanlarda en yüksek puanı elde etti. Pirelli’nin lastiği kullanım/kıvraklı/hakimiyet, kilometre ömrü ve ıslak zemin fren performansı kategorilerinde en yüksek sonuçları elde ederken, yol tutuş, kuru zemin fren performansı ve off-road kabiliyeti kategorilerinde de yüksek sonuçlar elde etti. Testten birinci çıkmasının yanı sıra SCORPION™ Trail II ayrıca dergi tarafından en uzun kilometre ömrü için de tavsiye edildi.


 
 
SCORPION™ Trail II, iki farklı dünyanın sentezi ile tasarlanmıştır: off-road yarış ve ‘gezi’. Beklentisi yüksek motosiklet sürücüleri için tasarlanan bu lastik, yüksek kilometre ömrü, ömrü boyunca tutarlı performans ve üst düzey ıslak zemin performansı gibi kilit özelliklerde mükemmel performans sunuyor. SCORPION™ Trail II, yüksek hızlarda kararlılık, toprak zeminde çekiş, her türlü koşulda hakimiyet, konfor ve tutuş sunan güçlü teknolojik inovasyonlar ile desteklenen agresif desen tasarımı ile bu piyasanın en yüksek beklentilerini karşılamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Bu özellikler de, son yıllarda dünyanın en saygın motosiklet dergilerince düzenlenen birçok karşılaştırmalı testte SCORPION™ Trail II’yi başarılı kıldı.
 
 


1 en yüksek ve 5 en düşük performansı göstermek üzeri test karnesi: 5 puan söz konusu lastiğin kötü olduğunu göstermekten ziyade performansının belli bir disiplinde diğerlerinin gerisinde kaldığı anlamına gelmektedir.
Renk anahtarı: Söz konusu disiplinde ortalamadan daha iyi / daha kötü
Kaynak: Newsroom Pirelli Motorrad Magazin

23.08.2019


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.