2013 Süper Sport Lastik Karşılaştırma Testi

Spor lastiklerin değerlendirildiği bu testte, Bridgestone S20, Continental Sport Attack 2,Dunlop Sportsmart, Metzeler Sportec M5 Interact, Michelin Pilot Power 3 ve Diablo Rosso II, Alman Motorrad dergisi tarafından 6 farklı motosiklet ve farklı sürücülerle test edildi. Test sonuçları pilotların verdiği puanların ortlaması alınarak tablo haline getirilmiştir.İlk önce testimize giren lastikleri tanımakla işe başlayalım:
 

Bridgestone Battlax Hyper Sport S20


 
Bridgestone’dan BT-016'nın halefi,  Moto GP tecrübesini kullanıcılara sunduğu en yeni deseni olan Battlax Hyper Sport S20, Sport Touring ve Race kategorilerinde kullanıma uygunluk gösteriyor. BT-016'nın artılarının yanında, agresif sokak sürüşü ve günlük kullanım için de uygun olan bu lastik Bridgestone'un yeni geliştirdiği çok yönlü "Spor" kategorisinde bulunmakta.
 

Mono spiral kuşak ve güçlendirilmiş kord yapısıyla tüm sürüş açılarında kullanıcının optimum yere basma alanı kazanmasını sağlayan Battlax Hyper Sport S20, zengin silica karışımı ve Bridgestone’un geliştirdiği NanoPro polimer teknolojisiyle düşük ısılarda da lastiğin üstün tutunma, ıslak, kuru zeminde yol tutuş ve konfor özelliklerini birlikte barındırıyor. İki farklı üç sıralı karışım teknolojisi (3LC) ise ön ve arka motosiklet lastiklerinde arttırılmış kuru zeminde tutunma, dönüşlerde yüksek stabilite ve gelişmiş dayanıklılık sağlıyor.
 

MICHELIN Pilot Power 3 


 
Yeni bir profil ve entegre bir kauçuk bileşiği sayesinde olağanüstü kavrama ve artan kilometre ömrü amaçlanmıştır. Yenilikçi 2CT+ teknolojisiyle orta-sert kauçukla, yumuşak kauçuk birleştirilerek maksimum yol tutuşu  sağlanmıştır.

MICHELIN Pilot Power 3 iyi fren performansının yanında ıslak yüzeylerde maksimum kavrama sağlar *.

MICHELIN Pilot Power 2CT Kendi kategorisinde ayrıca% 20 daha fazla kilometre sağlıyor **.

 

PIRELLI DIABLO ROSSO 2

 

Gerçek yol tecrübesi için üstün bir spor lastik.

Arka lastikte kullanılan  Bi-Compound bileşen mükemmel kavrama ve uzun ömürlü kilometre yapmasını sağlar..
 
Pirelli Geliştirilmiş Patch Teknolojisi (ADT) daha iyi tutuş için optimize temas.
 
Islak zeminde kullanımı optimize etmek için Fonksiyonel Groove Tasarım (FGD).

 

ÖZELLİK ETKİ PRATİKTE
Bi-Compound Farklılaşmış lastik tepkisi Yolda uzun ömür ve mükemmel tutus.
EPT Temas noktası optimizasyonu Motosikletin daha fazla yola teması
Slick omuz bölgesi Maksimum kavrama Güven ve üstün performans

 

Almanya'nın Motorrad Ve PS Dergileri Tarafından Yıllık Olarak Yapılan Spor Lastikleri Karşılaştırma Testlerinde Yeni "Pirelli Diablo Rosso II" Birinci Seçildi.

Motorrad Dergisi test uzmanlarının vardığı sonuca göre: "Diablo Rosso II üstün denge, yol tutuş ve direksiyon hâkimiyeti özelliklerini yüksek dayanıklılık ile aynı potada eritiyor.

PS Dergisi; "2011 Diablo Rosso II için yeni olan şey, ıslak zeminde de yüksek performansıyla göz doldurması" yorumunu dile getirdi.

Diablo Rosso II'nin yol performansıyla ilgili olarak Motorrad Dergisi ise: "Diablo Rosso II'nin sportif odaklı sürücülerin öncelikli tercihi olmasında dengeli yapısı, yüksek hızlardaki kontrol oranı ve virajlarda fren yapıldığında ortaya koyduğu dengesi etkili oluyor" dedi.


CONTINENTAL CONTISPORT ATTACK 2


Sokak kullanımı için geliştirilmiş yüksek performanslı Supersport lastiği.

100% Alman Üretimi

Olağanüstü kavrama ve eğri istikrar ile Olağanüstü hafif ve hassas kullanım.

Sınır aralığında performans ve optimum geri sürme sayesinde olağanüstü kontrol.


Frenleme ve eğriler üzerinden hızlanırken; yüksek stabilite ve geribildirim için ön ve arka tekerlekte özel karkas yapı.

İyi soğuk kavrama ve ısınma yeni geliştirilmiş Siyah Chili sırt hamur bileşimi sayesinde özel performans odaklı biniciler için tasarlanmış hızlı lastik,

Onaylı Sürekli Bileşik Teknolojisi aşırı açılarda yüksek kilometre ve maksimum tutuş sağlar.


Traksiyon yüzey son derece güvenli ve kısa lastik hızı sağlar. Bu lastik ayırıcılar ihtiyacını ortadan kaldıran devrimci yeni bir kalıp kaplama teknolojisinin sonucudur .

Continental conti sport attack 2012 BMW S 1000 RR Orijinal ekipmanıdır.

 

Islak  / Yağışlı Yol Testi Sonuçları :

 
Lastiklerin kısa tanıtımlarından sonra gelelim bir çok kullanıcı için önem arzeden ıslak yol testi sonuçlarına:
 

Yarış Pisti Test Sonuçları:


Süper sport lastik kullanan bir çok sürücü güvenli bir şekilde sınırları zorlayabileceği yarış pistlerinde turlamayı ister. Ülkemiz şartlarında bu biraz zor olsada yurtdışı testlerinde önem arzaden bu konu Motorrrad editörleri tarafından bir hayli önemsenmiş, şimdi de pist test sonuçlarını belirtelim. 


 
Şimdide en önemlisi testimizin sonuçlarında sıra.
Kaynak: Motorrad Almanya

24.08.2013


      Anasayfa  |  İndirimli Ürünler  |  Üyelik Hakkında  |  Üyelik Sözleşmesi  |  Satış Sözleşmesi  |  Garanti ve İade  |  İletişim

                                                                                 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.